Uued Uudised

Kas usaldushääletus demokraatliku riigi parlamendis on ka „matsitest“?

Kuna Riigikogul seisab ees valitsuse usaldushääletus, avaldas Postimees teisipäeva hilisõhtul juhtkirja „EKRE ja Keskerakond põruvad matsitestis“.

No kas pole armas – EKRE ja Keskerakond „matsitestis“ põruvad, Postimees mitte. Kahjuks on peaministri käitumise eeskuju valitsuse infotunnis osutunud nakkavaks ka meie rahvuslehe jaoks. Et Riigikogu saalis istuvad teadagi matsid, ja nüüd ka valitsusmeelne peavoolumeedia hõiskab ja tänitab talle suuri annetusi jaganud valitsuse laia selja taga: „Matsid, matsid! Ha-ha-haa, matsid!“

Traditsiooniline reformierakondlik teerullisõit üle kõigi opositsiooni ja isegi mõnede koalitsioonipartneri ettepanekute ja ideede on siis edukas intelligentsuse testi läbimine. Kui peaminister Kaja Kallas väidab, heades BLM-i matemaatika traditsioonides, et eestlaste osakaal Eesti rahvastikus moodustab 85%, ja seda juba pikemat aega, siis see on ilmselt Postimehe arvates kompetentsuse testi edukas läbimine. No kus sa kirjutad armsast valitsusjuhist, et sääraste teadmistega (mitte ainult rahvastiku vallas) peaminister on ilmselge julgeolekurisk? Ei kirjuta, alles ju raha anti, oleks ju piinlik… Aga ekrelased ja keskerakondlased on matsid, matsid, ja-jaa. Postimehe kollektiiv-anonüümne aju nii arvab.

„Jääb vaid valitsuse püsimise või mittepüsimise küsimus. Halvemat aega valitsuskriisiks on raske ette kujutada. Kuid tõsi on ka see, et valimised ja poliitiline konkurents peavad jätkuma ka sel ajal, kui Ukrainas käib sõda. Iseküsimus on, mis meetoditega,“ kirjutab kollektiivne Postimees.

Õukonnameedia jaoks ei olegi valitsuskriisi jaoks häid aegu. No et üldse ei ole. Kord koroona, siis jälle ikaldus ja sõja kauge kõu. See valitsus peab püsima igavesti, seni kuni sureb ise välja loomulikul teel. Sest see, kuidas ta tuli võimule, ei olnud ju üldsegi matslik. Kuidas inimestele koeri kallale ässitas, ei olnud matslik. Kuidas teisitimõtlejaid nuhtles, laimas ja „ajujahtis“ oma sülemeedias, ei olnud üldsegi matslik.

Aga see, et riiginisa juurde lubatud meedia jaoks pole valitsuse vahetamiseks sobivat aega never, on mõistetav. KK forever! Nagu tabavalt märkis Postimehe enda püsilugeja Toomas Vaas, „äkki peaks kirjutama Põhiseadusesse, et “Eesti valitsev erakond on Reformierakond” ja “Eesti Vabariigi Peaminister on Kaja Kallas”… “Postimees” aga lisab päisesse “Reformierakonna Keskkomitee Poliitbüroo häälekandja” ja “Postimehe” ajakirj… e-eee… infosõdalased saavad partei sõjaväelised aukraadid – roodukomissar, pataljoni komissar, brigaadikomissar, etc?

Juhtkiri on muidugi imeline: „Vägisi paistab, et kahel erakonnal – EKRE-l opositsioonist ja Keskerakonnal valitsusest – on raskusi poliitilise matsitesti läbimisega. EKRE-l tarbetu obstruktsioonikirve pärast ja Keskerakonnal ühinemise pärast opositsiooni eelnõuga, mis maksab rohkem, kui lisaeelarve sõjalisele riigikaitsele kulutab. Nii ei tehta,“ teab Postimehe juhtkirjutaja.

Vaadake, poliitiline kultuur on selline peen asi… Korrumpeerunud erakond teab, kuidas asja tehakse. Isegi rumal Maria Zahharova teab, kuhu kadus 10 miljonit dollarit Põhja-Eesti pangast ja kes siin „jutupunkte jagab“. Meie jaoks on need raharöövlite nimed salastatud 70-ks aastaks, tema jaoks küll mitte. Aga meie rahvusleht selle asemel, et rääkida oma lugejatele, kuidas meil asjad tegelikult käivad, võttis sõna Varro Vooglaidilt, kes seda kutseliste ajakirjanike asemel tegi.

Ja lugupeetud ajakirjanikud, mis sõjast te ometi räägite? Eestis ei ole sõda, Eesti ei osale sõjas. Ah et kui on sõjaolukord, siis Kallas-Lauri-Laanet saavad juhtida riigi kasvõi kraavi, ja neid ei tohi kritiseeridagi? Ja et see sõda siis võimalikult kauem veniks, sest sellisel juhul jõuab jõustada Eestis meie riigiseaduste pähe veel nii palju eurodirektiive! Ujutada „85%“ eestlasi üle täiendava migrandimassiga, et meid oleks lausa 95%! Hakata karistama mitte ainult vihakõnelemise, vaid ka vihavaatamise, vihahaistmise ja vihamõtlemise eest.

Kodusõda eesti rahvusriigi vastu meil tõesti käib, ja selleks, et see oleks võidukas, kirjutataksegi juhtkirjades, et sõja ajal valitsust ei vahetata.

Aga veel üks Postimehe lugeja Ülle Reinsalu ei saa sellest aru: „Mis asi see matsitest on? Lugedes PM viimase nädala juhtkirju, jääb mulje, et te olete ise matsitestil korduvalt põrunud. Võtke hoogu maha ja minu teada pole meie riigi pinnal veel mingit sõda, mis sõja- ja lisaeelarvest te räägite?“

Aga nii lugejate kui ka siinkirjutaja kohta võib ju öelda, et nad põrusid matsitestil.

Ivan Makarov

Exit mobile version