ÜRO Peaassamblee hääletas neljapäeval Venemaa volituste ajutise peatamise poolt ÜRO Inimõiguste Nõukogus, kuid positiivsest lõpptulemusest hoolimata on juhtunu üsna hoiatav.
Assamblee 193 liikmest toetas 93 Venemaa volituste peatamist karistuseks Ukrainasse tungimise eest, vastu hääletas 24 liiget ja 58 jäi erapooletuks.
Venemaa liitlased ehk vastuhääletajad on need, kes on alati olnud, kuid suurt tähelepanu tasub pöörata erapooletutele, nende seas Indiale.
India naftatöötlemisettevõte Bharat Petroleum ostis mais tarnimiseks 2 miljonit barrelit Venemaa Uurali naftat. Kokku on India alates 24. veebruarist Venemaalt reserveerinud umbes 16 miljonit barrelit, mis võrdub 2021. aasta Venemaa naftaimpordi kogumahuga, teatab The Hindu. Seega on kaks suuremat riiki, Hiina ja India, sisuliselt Venemaa selja taga, hoides selle riigi kütusetarned töötavana.
Väga palju nn arengumaid, eriti just Aafrika maad, on jäänud erapooletuks, mis viitab Venemaa ja Hiina kasvavale mõjule Mustal Mandril. Aafrika jaoks jääb see Vene-Lääne konflikt liiga kaugeks, pealegi tundub, et mustadele jääb vasakliberaalse Euroopa ideoloogilisest abist, mis seisneb tuha pähe raputamises kolonialismi eest ning aafriklaste migratsiooni soodustamises, väheks, kui see mahajääjate olukorda üldse ei paranda ja näiteks Prantsusmaa jätkab oma endistest kolooniatest odava toorme väljavedamist.
Üheks põhjuseks võib olla ka kultuurikonflikt, sest USA, Kanada ja Lääne-Euroopa on juba pikemat aega väljaspool Lääne kultuuriruumi rünnanud traditsioonilisi ühiskondi nn uusväärtuste, eriti homoagenda pealesurumisega – nii lehvis ka Afganistani pealinnas Kabulis asuval Ameerika saatkonnal viimse hetkeni enne riigi langemist Talibani kätte vikerkaarelipp. Kindlasti ei soovi enamik Kolmanda maailma riike abi pidevat seostamist geiõiguste või sooliste mängudega.
Teine konfliktikoht on kahtlemata Läänest juhitav kliimapaanika, mis on pannud lääneriigid oma majandusi kitsendama – tundub, et kõik teised sellisest kampaaniast väga ei hooli ja nad jätavad liberaalse Lääne enesepiitsutamisega üksi.
Liberaalidel meeldib viimasel ajal seostada Ungarit ja Putinit, seega tasub neil teada, et Ungari astus välja Venemaa vastu.
Hääletus ÜRO-s näitab paraku, et Lääs hakkab kuidagi üksi jääma, sest Euroopast ja Põhja-Ameerikast välja jääv maailm elab oma elu, ja Putin oskab neid paremini meelitada. Kasvõi Wagneri-meestega, kes notivad Aafrika diktaatorite poliitilisi vastaseid märksa tõhusamalt maha kui kogu Barkhane missioon.
UU