Väidetavalt lehvis kuni Talibani saabumiseni USA Kabuli saatkonnal vikerkaarelipp, mis paneb arvama, et seegi oli üks põhjustest, miks läänemeelne valitsus nii ruttu kukkus.
Teine häbiväärne asi, mis Lääne eeskujul Afganistanis juurutati, oli naispolitseinike kaasamine võrdõigusluse sildi all, kuid paraku kujunes varsti sellest olukord, kus teatud tubades “nautisid” meespolitseinikud oma naiskolleegide võlusid, mõistagi vastu viimaste tahtmist.
Lääs viib Kolmanda maailma riikidesse kohe sisse oma liberaalse ideoloogia ja hakkab teatud “väärtusi” juurutama. Samaaegselt Eesti kooseluseaduse epopöaga nõuti ju ka Nigeerialt sarnast seadust, mis seati sõltuvusse sõjalisest abist Boko Harami äärmuslaste vastu võitlemisel.
Ilmselt on maailmas omajagu neid riike, kust lääneriigid on pidanud taanduma, sest kohalikele ei meeldinud kohustuslikud “uusväärtused”.
Lääne konkurendid on tükk maad pragmaatilisemad. Kui Nõukogude Liit sundis Afganistanile peale sotsialismi, siis Venemaa seda ilmselt enam ei tee, ta kehtestab ennast majanduslikult.
BNS vahendab: Afganistani Talibani valitsuse juht Abdul Salam Hanafi kohtus esmaspäeval Afganistani ja Venemaa investorite ühisdelegatsiooniga, ütles Talibani asepressiesindaja Inamullah Samangani.
“Sel kohtumisel arutati üksikasjalikult pingutusi, nafta- ja gaasiammutus- ning -töötlusettevõetete loomist, tsemendi ja sulamitehaste ehitamist, samuti tsemenditootmisettevõtete asutamist,” säutsus Samangani Twitteris.
“Auväärsed Vene investorid väljendasid huvi neisse valdkondadesse investeerimise vastu. Kõrgeauline Hanafi tervitas nende huvi ja kinnitas, et Afganistanis on head investeerimisolud ja -võimalused,” seisis säutsus.
Seega on Lääs Afganistanist läinud (ta püüab veel naasta igasuguste rahvusvaheliste ühenduste kaudu nagu Punase Risti toiduabi), Venemaa aga võtab selles riigis taas kohta sisse.
Mitte ainult Venemaa, vaid ka Hiina. “Hiina on valmis süvendama “sõbralikke koostöösuhteid” Afganistaniga,” teatas valitsuse esindaja pärast Talibani võimuhaaramist riigis. Hiljem saabus sinna ka Hiina äridelegatsioon ja Taliban teatas, et Hiina on nende peamine partner Afganistani ülesehitamisel. Koos kontrollivad nad nüüd ühte maailma suurimat liitiumimaardlat, mille väärtus on hinnanguliselt 1–3 triljonit dollarit.
Lääs tahtis Afganistanis sisse seada “liberaalseid väärtusi” ja põrus. Hiinlased tahavad liitiumi, venelased ilmselt samuti ja nad on Afganistanis endiselt sees.
Lääs kehtestab ennast endiselt ainult rahaga. Kui poleks esialgu heldelt saadavaid eurorahasid, siis ilmselt ei liituks keegi Euroopa Liiduga. Kui Lääs ei investeeriks ka Kolmandasse maailma (ise seejuures kasu saades), siis aetaks nad oma vikerkaarelippudega ruttu minema.