Kolmapäeval avalikustatud ÜRO õnneraporti järgi on Soome 156 riigi hulgas maailmas kõige õnnelikum maa. Kas ta on seda ka tegelikkuses ja Kalevala rahva jaoks?
World Happiness Report võtab muu hulgas arvesse inimeste eluiga, sotsiaaltoetusi ja korruptsiooni, vahendab eestinen.fi ringhäälingukanalit Yle. Sel aastal on õnne aruandesse esimest korda kaasatud sisserändajad — immigrantide õnnehormoonide möllu hinnati 117 riigis.
Soomele järgnevalt õnnelikkuselt Norra, Taani, Island ja Šveits. Põhjamaad on olnud õnneraportis eesotsas olnud kogu aeg pärast selle asutamist 2012. aastal. Möödunud aastal oli Soome 5. kohal ja Norra oli esimene. Nagu näha, on “õnnelikud” maad need, mis on immigrantidega üle ujutatud.
Siin tekib kohe küsimus, et kui õnnelikud on oma keelt, kultuuri ja omariiklust immigrantidele ja multikultuursusele kaotavad soomlased ja rootslased tegelikult? Või ongi õnnefaktori aluseks hoopis tuhanded ühiskonna kulul lulli löövad neegrid ja araablased, kes tunnevad ennast ülalpeetavatena tõesti hästi, sest nad võivad vahelduseks ka tänavatel suurte jamadeta laamendada.
Kui palju andsid õnnetundele juurde Turu noarünnak, Soome sooneutraalsed liiklusmärgid ja “ahistava” maali ärakoristamine Ateneumi kunstimuuseumist?
Eesti on olnud õnneraportis üks vähem õnnelikumaid riike maailmas. Tõtt-öelda, kas meil ikka on Rootsi ja Soome õnnetaset vaja, kui seda mõõdetakse poliitkorrektsuses, sooneutraalsuses ja granaadi-Malmödes?