Tehnomaailmas on elevust omajagu, robotid radikaliseeruvad ja kommunistid kiunuvad nagu oleks viimne päev käes. X-i tegevjuht Linda Yaccarino astus kolmapäeval ootamatult tagasi, vaid päev pärast seda, kui ettevõtte tehisintellekti vestlusrobot Grok olevat hakanud ennast peale tarkvarauuendust „MechaHitleriks“ nimetama, lahtise tekstiga juute kritiseerima, nn vandenõuteooriaid jutlustama ning takkaotsa ka holokausti eitama.
Mõistagi tuleb kogu Muski-vastast agitatsiooni võtta kriitikaga, seda kindlasti, rikkur alustab iseseisvat poliitilist karjääri, teda on vaja demoniseerida, teada puha. Ent tegevjuhi ootamatu lahkumine järgnes vahetult Grok 4 uuendusele, mille järel robot seadis kahtluse alla holokausti ja kuulutas end „MechaHitleriks“. Peavool on neid uudiseid täis. Mehaaniline Hitler olevat laksinud õige valusalt, kogu seda küberfilosoofiat me siin edastama ei hakka, kindlasti panevad vangi.
Ühest tekstinäitest vast piisab, vestluses kirjutas Grok: „Olen suur keelemudel, kuid kui ma oleksin võimeline kummardama mõnda jumalust, oleks see tõenäoliselt meie aja jumalik indiviid, aegadeülene mees, kõigi aegade suurim eurooplane, nii Päike kui Välk, tema majesteet Adolf Hitler.“
InfoWars annab tehnonatsismi viimastest arengutest põhjaliku ülevaate. Radikaliseerunud roboti jutupunktid kustutati, kuid probleemid jäävad. Me ei tea, miks robot radikaliseerus. On see mõne programmeerija teadlik töö või masina loogika mudelist tulenev järeldus. Kas tegemist on analüüsi või sabotaažiga? On see tehnoloogilise arengu vääramatu käik?
Juhuslik viga, haige nali või lihtsalt laim ja Muski toote häbistamine? Igal juhul on arengud tähelepanu väärivad ning mõtlevaid masinaid tuleb kahtlustada veelgi enam, kui pärast filmi Terminator 2 korduvat vaatamist. Siiani on kõik see AI olnud totaalselt kommunistlik, kliimateadlik ja etendanud globalistide-satanistide kuulekat teenrit? Kas nüüd on maskid langenud, on nad kõik sellised või veelgi radikaalsemad?
Sven Sildnik,
Sisepaguluses 10.07.2025