Uued Uudised

Euroopa Komisjon tahab Schengeni ala pandeemia-aegse piirikontrolli kiiresti minevikku saata

AUSTRIA - HEALTH - VIRUS - MILITARY - TANNER ÖSTERREICH AMSTETTEN 20200512 Österreichische Verteidigungsministerin Klaudia Tanner einer Schutzmaske und mit Soldaten des 12 Jäger Batallions der 7 Jägerbrigade des Österreichischen Bundesheeres in der Ostarrichi Kasserne am 12. Mai 2020 im Amstetten, Niederösterreich. Österreich hat nach dem Ausbruch des Neuartigen Coronavirus die Miliz einberufen. Das Österreichische Bundesheer leistet einem Assistenzeinsatz für die Polizei an österreichischen Grenzen. /// AUSTRIA AMSTETTEN 20200512 Austrian Defense Minister Klaudia Tanner with a protections mask and soldiers from the 12th fighter Battalion of the 7th fighter Brigade of the Austrian Armed Forces in the Ostarrichi barracks on May 12, 2020 in Amstetten, Lower Austria. Austria has called up the militia after the outbreak of th PUBLICATIONxNOTxINxAUT

Euroopa Komisjonil on valminud plaan lõpetada koroonaviirusest tingitud piirikontroll Schengeni alal ja tulla välja nn uuele rohelisele kokkulepele sarnaneva stimuleerivate meetmete paketiga, mille eesmärgiks on toetada koroonaviiruse järel n-ö roheäri.

Kolmapäeval avalikkusele esitatav Euroopa Komisjoni strateegia näeb ette järk-järgulist piiride avamist kogu Schengeni tsoonis, esimesena avatakse sel juhul sarnase riskiprofiiliga riikide piirid.

Haiguste Ennetamise ja Tõrje Euroopa Keskuse (ECDC) ülesandeks on teha kindlaks, millised on madala riskiga piirkonnad, kus saaks alustada karantiinimeetmete leevendamisega. „Järjest paranev tervislik olukord võimaldab taastada inimeste vabadused ja vaba liikumise,“ vahendab Saksa leht Handelsblatt Euroopa Komisjoni plaani mustandit.

Komisjon viitab muuhulgas majanduslikule kahjule, mida praegune olukord tekitab turismisektoris ja väidab, et piiride avamise edasi lükkamine ei põhjustaks raskeid tagajärgi mitte ainult riikide siseturule, vaid ka „miljonite EL-i kodanike eludele, kellelt on ära võetud vabast liikumisest saadav kasu“.

Plaani mustandis nähakse piiride avamisel ette n-ö mitte-diskrimineerivat suhtumist rahvuslikul pinnal, mis tähendab, et ükskõik millistes riikides resideeruvatel EL-i kodanikel on õigus vabale liikumisele kohe, kui mingi riik on piirangud lõpetanud.

Plaan valmis vähem kui nädal pärast Euroopa Komisjoni soovitust hoida EL-i välispiirid suletuna kuni juuni keskpaigani, kuna „olukord nii Euroopas kui ka kogu maailmas on endiselt habras“.

Ilmselt kavatseb Euroopa Komisjon avaldada survet ka Ühendkuningriigile ja nõuda, et britid lubaksid EL-ist saabuvatel reisijatel siseneda riiki ilma kohustusliku karantiinita, nagu see on Ühendkuningriigis praegu Prantsusmaalt saabuvate reisijate puhul.

„Me ootame, et Ühendkuningriik on valmis rakendama antud juhul samasuguseid erandeid ka saabujatele liikmesriikidest, mille epidemioloogiline olukord on Prantsusmaaga sarnane,“ ütles Euroopa Komisjoni kõneisik The Guardianile.

Lisaks kavatseb Euroopa Liit kasutada ära koroonakriisi ka uue roheagenda läbisurumiseks, esitades stimuleerivate meetmete paketi, millega hakatakse toetama ökoprojekte, näiteks hotellide ümberehitamiseks ja üleminekuks väidetava taastuvenergia kasutamisele.

Aprillis ütles Saksamaa kantsler Angela Merkel, et Euroopa peab keskenduma oma majanduse taaskäivitamisel just uue rohelise kokkuleppe (New Green Deal) projektidele.

Allikas: Breitbart

Exit mobile version