Euroopa Komisjon tahab Schengeni ala pandeemia-aegse piirikontrolli kiiresti minevikku saata

Maailm,
©Scanpix
Austria kaitseminister Klaudia Tanner riigipiiri inspekteerimas. Pilt on illustratiivne.

Euroopa Komisjonil on valminud plaan lõpetada koroonaviirusest tingitud piirikontroll Schengeni alal ja tulla välja nn uuele rohelisele kokkulepele sarnaneva stimuleerivate meetmete paketiga, mille eesmärgiks on toetada koroonaviiruse järel n-ö roheäri.

Kolmapäeval avalikkusele esitatav Euroopa Komisjoni strateegia näeb ette järk-järgulist piiride avamist kogu Schengeni tsoonis, esimesena avatakse sel juhul sarnase riskiprofiiliga riikide piirid.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Haiguste Ennetamise ja Tõrje Euroopa Keskuse (ECDC) ülesandeks on teha kindlaks, millised on madala riskiga piirkonnad, kus saaks alustada karantiinimeetmete leevendamisega. „Järjest paranev tervislik olukord võimaldab taastada inimeste vabadused ja vaba liikumise,“ vahendab Saksa leht Handelsblatt Euroopa Komisjoni plaani mustandit.

Komisjon viitab muuhulgas majanduslikule kahjule, mida praegune olukord tekitab turismisektoris ja väidab, et piiride avamise edasi lükkamine ei põhjustaks raskeid tagajärgi mitte ainult riikide siseturule, vaid ka „miljonite EL-i kodanike eludele, kellelt on ära võetud vabast liikumisest saadav kasu“.

Plaani mustandis nähakse piiride avamisel ette n-ö mitte-diskrimineerivat suhtumist rahvuslikul pinnal, mis tähendab, et ükskõik millistes riikides resideeruvatel EL-i kodanikel on õigus vabale liikumisele kohe, kui mingi riik on piirangud lõpetanud.

Plaan valmis vähem kui nädal pärast Euroopa Komisjoni soovitust hoida EL-i välispiirid suletuna kuni juuni keskpaigani, kuna „olukord nii Euroopas kui ka kogu maailmas on endiselt habras“.

Ilmselt kavatseb Euroopa Komisjon avaldada survet ka Ühendkuningriigile ja nõuda, et britid lubaksid EL-ist saabuvatel reisijatel siseneda riiki ilma kohustusliku karantiinita, nagu see on Ühendkuningriigis praegu Prantsusmaalt saabuvate reisijate puhul.

„Me ootame, et Ühendkuningriik on valmis rakendama antud juhul samasuguseid erandeid ka saabujatele liikmesriikidest, mille epidemioloogiline olukord on Prantsusmaaga sarnane,“ ütles Euroopa Komisjoni kõneisik The Guardianile.

Lisaks kavatseb Euroopa Liit kasutada ära koroonakriisi ka uue roheagenda läbisurumiseks, esitades stimuleerivate meetmete paketi, millega hakatakse toetama ökoprojekte, näiteks hotellide ümberehitamiseks ja üleminekuks väidetava taastuvenergia kasutamisele.

Aprillis ütles Saksamaa kantsler Angela Merkel, et Euroopa peab keskenduma oma majanduse taaskäivitamisel just uue rohelise kokkuleppe (New Green Deal) projektidele.

Allikas: Breitbart

5 commentsOn Euroopa Komisjon tahab Schengeni ala pandeemia-aegse piirikontrolli kiiresti minevikku saata

 • Avatar

  Just lõppes Kanal 2-s Pealtnägija dokumentaal, kus näidati kriisi pingest väsinud meditsiinitöötajaid. Oleks sadistlik lõbureisijate ja lõbustustöötajate huvides uus epideemiapuhang algatada. Ka mina põliselanikuna tahaksin end kodulinnas ja kodumaal turvaliselt tunda. Mis aga kindlasti üldrahvaliku arutluse alla tuleb võtta, on majanduse olemus üldiselt. Lõbustustööstus POLE majandusharu! Otsigem inimestele päris töö, mis ei sõltuks turismindusest ja massiüritustest. Ehk on olnud vale suund väiketalunduse allasurumine ja hiigetalude/-farmide soosimine? Inimene pole loodud vabriku- ega kontoritööliseks. Esimene ei saa toota ainult tootmise enese pärast (tööriistad on nii efektiivsed, et turg saaks kohe üleküllastatud), teised ei tooda reeglina üldse midagi peale bürokraatia, mis ainult segab kolmandatel elamist.

 • Avatar
  Itaalia Koroonamängija

  Ammu oleks aeg! Tahan Saaremaale palli mängima tulla!
  Pärast mind tulgu või veeuputus!

 • Avatar
  Kristiina Allekõrs

  Üks karm piirang õigemini kaks võiks jääda ka pärast eriolukorda: välispiiride sulgemine Venemaa ja Rootsiga nin õhuruumi sulgemine Septembrini vajadusel ka pigemalt sõltuvalt viroloogilisest seisust sihtkohtades. Air Balticu eest peame end kaitsma ja Lufthansa näol kes Vilniusesse laseb. Hea näide on Jaapan kus alguses oli alla 100 juhtumi päevas ja suremus ülimadal aga nüüd 121 nakatunut ja 24 surma ehk kusagilt toodi hullem tüvi sisse mida kinnitab 28-aastase terve sumomaadleja surm. Nimede avaldamise surve on õige sest on ärevus küll kui tead,et Tartus on 7 haiget aga sa ei tea kus karta lähikondlasi kes poes käivad(millises poes tasub mask panna).

  • Avatar

   Seolis piisas klubide ja kõrtsi taasavamisest ning 4 päevaga +100 haiged ja neli surma noorte seas. Nüüd kinni muidugi.

 • Avatar

  Dokustaadi näitamine piiril peaks säilima. Meie kõigi turvalisuse huvides.
  Öirukomisjon sõitku seenele.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused