Uued Uudised

Itaalia siseminister Matteo Salvini keerab inimkaubandusel kruvid üha tugevamalt kinni

In this Sunday, May 19, 2019 photo, a Guardia di Finanza patrol boat approaches the German aid group ship Sea-Watch 3 in the waters off the Sicilian island of Lampedusa, southern Italy. Italy's hard-line Interior Minister Matteo Salvini threatened possible legal action Monday, May 20, 2019 after 47 migrants rescued at sea by the humanitarian aid ship landed on the southern Italian island of Lampedusa on Sunday evening with the cooperation of the Coast Guard and financial police despite his explicit ban against them. (Elio Desiderio/ANSA via AP)

Itaalia valitsus on otsustanud hakata trahvima organisatsioone, kes tegelevad Vahemerd ületavate migrantide üleskorjamisega.

Ilma loata Itaalia vetesse sisenevatele laevadele võidakse määrata kopsakas rahatrahv. Mitmendat korda loata Itaalia vetesse sisenevad laevad aga konfiskeeritakse.

Itaalia siseministri Matteo Salvini sõnul võib selliste laevade kapteneid, omanikke või operaatoreid oodata kuni 50 000 eurone rahatrahv. Samuti on politseil edaspidi võimalik viia läbi salajasi operatsioone inimsmugeldajate paljastamiseks.

Valitsuse ettepaneku peab heaks kiitma ka Itaalia parlament, kus Salvini parteil Liigal ja tema koalitsioonikaaslastel on enamus.

Siiani on Itaalia lükanud päästelaevadele karmimate karistuste määramist edasi ÜRO terava kriitika ja Itaalia presidendi Sergio Mattarella vastuseisu tõttu. Kuid teisipäeval toimunud valitsusistungil otsustati ettepanekuga siiski parlamendi ette minna. Salvini sõnul on tegemist järgmise sammuga Itaalia julgeoleku tagamisel ja ta on täiesti kindel, et see on kooskõlas kõigi rahvusvaheliste ja siseriiklike seadustega.

Valitsus on ühtlasi teinud ettepaneku karmistada karistusi politseinikele vastu hakkamise eest. Politsei ründamise eest pesapallikurika vms võib saada kuni nelja aastase vanglakaristuse. Oma nägu varjavaid meeleavaldajaid võib ees oodata kuni kolme aastane vanglakaristus ja kuni 6000 eurone rahatrahv.

Itaalia valitsus jätkab seega endiselt oma karmi migratsioonipoliitikat ja Itaalia sadamad jäävad rahvusvahelistele migrandipäästelaevadele ka edaspidi suletuks. Aasta jooksul on Salvini eestvedamisel võetud vastu mitmeid olulisi migratsiooni piiravaid seadusi, näiteks humanitaarkaitse lõpetamine migrantidele, kes ei kvalifitseeru põgenikeks.

Allikad: Die Welt, DW

Refereeris Triin van Doorslaer

Exit mobile version