Uued Uudised

Matteo Salvini vabaühendustele: kes ei taha kuulda võtta, see peab tunda saama

Italian Deputy Premier and Interior Minister, Matteo Salvini, arrives in Mineo, near Catania, southern Italy, Tuesday, July 9, 2019. Italy's hard-line interior minister has closed a migrant center in Sicily that he says was the largest in Europe as he underlined the decrease in migrant arrivals since he took over a year ago. Matteo Salvini has told reporters in Mineo, Sicily that that the number of migrants in centers is down from 182,000 a year ago to 107,000 now. (Orietta Scardino/ANSA via AP)

Itaalia siseminister Matteo Salvini tahab karmistada karistusi migrantide merest korjamisega tegelevatele päästelaevadele.

Salvini juhitud Liiga on esitanud Itaalia parlamendile vastavasisulise eelnõu. Sellega soovitakse suurendada mereväe ja politsei õigusi Itaalia sadamate kaitsmiseks ning kahekümnekordistada rahatrahve rikkumise korda saatnud päästelaevadele. Juhul kui migrante vedavad eraorganisatsioonide päästelaevad peaksid sisenema loata mõnda Itaalia sadamasse, oleks neile määratav trahv 500 000 kuni miljon eurot.

Salvini paistab seega tegutsevat moto järgi: kes ei taha kuulda võtta, see peab tunda saama. Ja põhjust selleks ka on. Viimase kahe nädala jooksul on kaks päästelaeva, Sea Watch 3 ja Alex Mediterranea, ignoreerinud Itaalia valitsuse keeldu ning sisenenud ilma loata Itaalia sadamasse. Salvinile lähedalseisvate allikate andmetel plaanitakse intensiivistada ka kontrolli rannikutel, kust migrandid merele suunduvad. Seda tahetakse teha radarite ning lennu- ja laevavalve täiendamisega.

Esmaspäeva õhtul parlamendile esitatud eelnõu näeb ette ka praegu kehtiva seaduse teksti muutmist. Ettepaneku kohaselt oleks „siseministril õigus keelata anomaalsete välismaalaste transiiti või nende maale lubamist Itaalias“. Varasemalt oli siseministeeriumil õigus kas takistada või piirata transiidilaevade või laevade sisenemist Itaalia vetesse juhul, kui tegemist on avaliku korra või julgeoleku küsimustega või kui rikutud on kehtivaid immigratsiooniseadusi.

Salvini saatis kirja ka Tuneesia siseministrile, tugevdamaks koostööd võitluses inimkaubitsejate vastu. Möödunud aastal jõudis Tuneesia rannikult Itaaliasse 57 laeva 947 migrandiga pardal. Lisaks saatis Salvini suve alguses Liibüa rannavalvele appi veel kümme tööks vajalikku paati.

Samal ajal põgenevad inimesed jätkuvalt üle Vahemere Euroopasse. 24-tunni jooksul randus Itaalia rannikul kaks saateta migrandipaati, milles oli kokku umbes 70 migranti. Tegutsemist jätkavad ka päästeorganisatsioonide laevad. Esmaspäeva õhtul korjas laev Alan Kurdi taas merest üles 44 migranti.

Allikas: Die Welt

Refereeris Triin van Doorslaer

Exit mobile version