Uued Uudised

ÜRO Pagulasamet jätkab pandeemia aegadel ebaseadusliku rände õhutamist

Italy - Mediterranean sea - January 10, 2020.Sea-Watch 3 rescued 119 people in three rescues within 24 hours..A boat in distress with 60 people on board in the central Mediterranean Sea shortly before the Sea-Watch 3 rescue boats handed out life jackets. In the background is the Sea-Watch 3 to which the rescued people were later brought. January 9, 2020. (Credit Image: © Boris Niehaus/Ropi via ZUMA Press)

Vähemalt praegu, kui riigid on pandeemia tõttu piirid sulgenud, võiks rahvusvahelised organisatsioonid saata maailmas laiali sõnumi, et koroonaviiruse tõttu ei võta liberaalne Euroopa migrante juba haiguse leviku piiramiseks vastu, aga ei – sõnum on pigem vastupidine.

ÜRO pagulasamet (UNHCR) väljendas pühapäeval tõsist muret seoses kümnete põgenike saatusega, kelle Liibüast Itaalia suunas teele asunud kummipaadid on kardetavasti Vahemerel ümber läinud.

Jätkuvalt ei leia kriitikat mitte see, et paadid üldse nii segasel ja ohtlikul ajal Vahemere lõunakaldalt lahti lükatakse, vaid hoopis see, et keegi neile vastu ei lähe – kuigi seegi on üliohtlikuks muutunud.

Isegi migrandilembelise vasakvalitsusega Itaalia on praegu uue koroonaviiruse tõttu sulgenud oma piirid ja ka sadamad sealhulgas, ning öelnud, et saadab pandeemia tõttu eranditult kõik saabujad karantiini.

Maailm peab jõulisemalt panema vastutuse Vahemere migrandisurmade eest Euroopa liberaalsetele liidritele ja niinimetatud vabaühendustele, kes kutsuvad migrante Euroopasse, teades, et pandeemia ajal on nende merelt otsimine raskendatud ja haiguse tõttu pole neile kerge kohta leida – tegu on kuritegeliku suhtumisega inimlikkuse varjus.

ÜRO Pagulasametil oleks võimalik kogu maailmas edastada sõnumit, et vähemalt majanduspõgenikel on vähe lootust kindel maandumiskoht leida – tundub siiski, et poliitilised ja ideoloogilised kaalutlused seda teha ei luba ja surmasõidud Vahemerel jätkuvad.

Tõenäoliselt avaldavad päästeoperatsioonide jätkamiseks teatud kanaleid pidi survet ka inimkaubitsejad, kelle ssissetulek hakkab pandeemia ja suletud piiride ajal kahanema.

Exit mobile version