ÜRO Pagulasamet jätkab pandeemia aegadel ebaseadusliku rände õhutamist

Maailm,
- Updated
©Uued Uudised
Surmasõite pandeemia ajal kahjuks ei piirata, vaid hoopis õhutatakse. Pilt on illustratiivne.

Vähemalt praegu, kui riigid on pandeemia tõttu piirid sulgenud, võiks rahvusvahelised organisatsioonid saata maailmas laiali sõnumi, et koroonaviiruse tõttu ei võta liberaalne Euroopa migrante juba haiguse leviku piiramiseks vastu, aga ei – sõnum on pigem vastupidine.

ÜRO pagulasamet (UNHCR) väljendas pühapäeval tõsist muret seoses kümnete põgenike saatusega, kelle Liibüast Itaalia suunas teele asunud kummipaadid on kardetavasti Vahemerel ümber läinud.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Jätkuvalt ei leia kriitikat mitte see, et paadid üldse nii segasel ja ohtlikul ajal Vahemere lõunakaldalt lahti lükatakse, vaid hoopis see, et keegi neile vastu ei lähe – kuigi seegi on üliohtlikuks muutunud.

Isegi migrandilembelise vasakvalitsusega Itaalia on praegu uue koroonaviiruse tõttu sulgenud oma piirid ja ka sadamad sealhulgas, ning öelnud, et saadab pandeemia tõttu eranditult kõik saabujad karantiini.

Maailm peab jõulisemalt panema vastutuse Vahemere migrandisurmade eest Euroopa liberaalsetele liidritele ja niinimetatud vabaühendustele, kes kutsuvad migrante Euroopasse, teades, et pandeemia ajal on nende merelt otsimine raskendatud ja haiguse tõttu pole neile kerge kohta leida – tegu on kuritegeliku suhtumisega inimlikkuse varjus.

ÜRO Pagulasametil oleks võimalik kogu maailmas edastada sõnumit, et vähemalt majanduspõgenikel on vähe lootust kindel maandumiskoht leida – tundub siiski, et poliitilised ja ideoloogilised kaalutlused seda teha ei luba ja surmasõidud Vahemerel jätkuvad.

Tõenäoliselt avaldavad päästeoperatsioonide jätkamiseks teatud kanaleid pidi survet ka inimkaubitsejad, kelle ssissetulek hakkab pandeemia ja suletud piiride ajal kahanema.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused