Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Milline ka ilm poleks, ikka on tegu “inimtekkeliste kliimamuutuste” tagajärgedega

-
01.08.2024
Ilus ilm täna? See on märk inimtekkelisest kliimasoojenemisest!
© UU

Öeldakse, et milline ka ilm poleks, eestlased virisevad alati. Nüüd on asjad nii, et milline ka ilm poleks, on selles süüdi ikka seesama inimene oma ökojalajäljega. Ja seda teemat arendatakse oskuslikult.

Kas olete märganud, et viimasel ajal oleks nagu sagenenud õnnetused inimestega?

BNS kirjutab neljapäeval: “Luunja vallas Pilka külas uppus neljapäeval kaevu kukkunud mees.” Kolmapäeval oli sealsamas uudis “Muhus hukkus kolmapäeva õhtul vastu puud sõitnud autojuht ja sai viga mootorrattur, keda auto enne vastu puud sõitmist riivas.” Veel varem anti teada, et “Tallinn-Väike peatuses kukkus kolmapäeval rongi ja perrooni vahele väike laps.”

Ajakirjanduses võiks ju olla nüüd suured pealkirjad: “Õnnetuste rohkus näitab, et eestlased on otsustanud korraldada kollektiivse suitsiidi!”, “Aina rohkem õnnetusi – kas maailmalõpp on lähedal?” või “Eestit ootab kollaps, sest inimesed hukkuvad massiliselt!”

Selline reageering oleks mõistagi absurd. Aga seda absurdi näeb lausa iga päev uudiste kaudu, kus mistahes pisut ägedam ilmastikunähtus kuulutatakse inimtekkelise kliimamuutuse põhjuseks ja maailmalõpu hoiatuseks.

Nüüdki tulevad uudised: “Hiina sünoptikute teatel oli juulikuu suurriigi vaatlusajaloos registreerituist kuumim, vahendas riigimeedia neljapäeval, taustaks äärmuslikud õhutemperatuurid, mis paljudes paikades üle kogu maailma rekordeid purustavad. Teenistuse kohaselt oli keskmine õhutemperatuur Hiinas juulis 23,21 kraadi Celsiuse järgi. Varasem rekord pärines 2017. aastast, kui keskmine juuli näitaja oli 23,17 kraadi.”

“Kõrged õhutemperatuurid põhjustavad kogu Euroopas hooajalist osoonisaastet, teatas teisipäeval Euroopa Liidu rahastatud kliimaseireteenistus Copernicus (CAMS). Hiljutiste kuumalainete tõttu tõuseb osoonisisaldus maapinna lähedal juulist augustini mitmes Lääne- ja Lõuna-Euroopa piirkonnas üle EL-i õigusaktidega kehtestatud õhukvaliteedi piirväärtuste.”

Selliseid uudiseid on kümneid. Võetakse lihtsalt mingi ilmauudis, seostatakse see kliimamuutustega, märgitakse, et varem pole seda olnud, lisatakse hüsteeriat ja kujundatakse kogu see soust teaduslikuks järelduseks. Vanemad inimesed teavad seejuures, et pooluste kohale tekkivate osooniaukudega hirmutati inimesi juba 30-40 aastat tagasi, aga kui see hüsteeria vaibus, siis elati endiselt edasi.

Iga kord ei seostatagi uudiseid otseselt kliimamuutustega, aga neid levitatakse sedavõrd palju ja intensiivselt, et inimestele jääks mulje, nagu oleks maailmas midagi hullu lahti.

BNS vahendab: “Hiina keskosas sai paduvihma tõttu surma vähemalt 30 ja jäi kadunuks 35 inimest, teatas riigimeedia neljapäeval pärast mitu päeva kestnud sadu, mis nädala algusest saati on riigi mitut piirkonda nüpeldanud. Sajud tõi kaasa taifuun Gaemi, mis liikus Filipiinidelt üle Taiwani Hiina idaossa nädala eest. Eriti tugevalt sai räsida merepiirita Hunani mägiprovints.”

Tasub teada, et taifuunid on seal tavalised.

Tavapäraseks on saanud Lõuna-Euroopa kuumade ilmade seostamine kliimamuutustega, kuigi Vahemere ääres on alati suved kuumad ja sealsetel rahvastel on ajalooline komme pidas pärastlõuna kuumal ajal nn siestat, mil mõnedki ettevõtted sulevad uksed, et õhtuse jaheduse saabudes taas teenuseid pakkuda.

Ka maastikupõlengud on seal tavapärased (“Põhja-Makedoonias on alates juuli algusest lõõmanud metsatulekahjud, mille tõttu valitsus kuulutas välja kriisiolukorra”, BNS), sest need tekivad samamoodi nagu Eesti metsatulekahjudki suvekuumas, tavaliselt inimeste hooletusest. Kreekas on põlengute süütamises süüdistatud nii valitsuse vastu võitlevaid anarhiste kui vihaseid migrante, kes soovivad sel moel põgenikelaagritest edasi pääseda. Portugalis tekivad tulekahjud kergemini sinna istutatud eukalüptiistandustest, kus hõljuvad eeterlikud aurud jne.

Kui tahta hüsteeriat üles kütta, võib seda teha mistahes teemal. “Kliimavõitlejad” on selle kunsti täiuslikkuseni arendanud. Kahjuks lähevad sellega kaasa ka teadlased, kes on sunnitud poliitiliste narratiividega kaasa laulma, sest nemadki sõltuvad rahastusest ja võivad langeda “tühistamise” ohvriks, kui neid mänge kaasa ei tee.

Uued Uudised