REPLIIK: Sotsist siseminister Anvelt tõmbas Euroopa Kohtu ees küüru selga

põlluaas

Kui Brüssel ütleb “hüppa!”, siis Eesti küsib, “kui kõrgele?”. Umbes sedasorti suhtumist väljendab sotsist siseminister Andres Anvelti kommentaar, mille ta andis eilsele Euroopa Kohtu otsusele, et EL-i liikmesriigid on kohustatud immigrante vastavalt kvoodile vastu võtma.

Anvelt ütles BNS-ile: “Euroopa Kohtu otsus on selge teetähis, mis andis vastuse teatud õiguslikele küsimustele. /…/Me toetame probleemide lahendamisel kompromissi otsimist, et meie lähenemine muredele oleks Euroopa Liidu tasandil ühine ja solidaarne.”

Sisuliselt andis minister oma ümmarguse vastusega mõista, et Eesti valitsus tõmbab Euroopa Komisjoni ees küüru selga – Brüsseli ukaasid on täitmiseks!

Poola peaminister on küll naine, aga “mune” on tal Anveltist tublisti rohkem. Beata Szydło põrutas pärast Euroopa Kohtu otsuse teatavakstegemist, et Poola valitsus ei muuda absoluutselt seisukohta migratsioonipoliitika küsimuses ning immigrante ei hakata vastu võtma.

Ungari välisminister Peter Szijjártó oli veelgi resoluutsem. “Euroopa Kohus on vägistanud Euroopa õigust ja Euroopa väärtusi. See otsus praktiliselt ja avatult legitimeerib Euroopa Liidu võimu liikmesriikide üle,” ütles Szijjártó. “Tõeline võitlus algab nüüd. Me kasutame kõiki juriidilisi vahendeid tagamaks …, et mitte keegi (teine) ei langeta otsust, kes saab siseneda Ungarisse.”

Eesti poliitikutest on ainult EKRE poliitikud kutsunud üles Euroopa Kohtu otsusele mitte alluma. Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni aseesimees Jaak Madison (EKRE)  juhtis tähelepanu ka sellele, et Eesti valitsus on migrantide ümberpaigutusprogrammi järjekindlalt nimetanud vabatahtlikuks, ehkki nüüd sai kinnitust, et tegelikkuses on tegu kohustusliku süsteemiga. “Eesti valitsus võlgneb avalikkusele selgituse, miks seni on rahvale valetatud,“ ütles Madison.

UU

Foto: LIIS TREIMANN/POSTIMEES

Kommentaarid

Üks kommentaar loole “REPLIIK: Sotsist siseminister Anvelt tõmbas Euroopa Kohtu ees küüru selga

  1. Leo Viller kirjutas:

    Huvitav, mida öeldakse Euroopa Liidu lepingu preambulas liikmesriikides võimalikult puhkevate kodusõdade vältimise kohta?

Kommenteerimine on suletud