Uno Kaskpeit: puidu rafineerimistehas peaks teenima Eesti majandust ja tegema seda keskkonnasäästlikult

Uno Kaskpeit

Vastates Võrumaa Teataja küsimusele uue plaanitava puidu rafineerimistehase osas, ütles Riigikogu saadik Kagu-Eestist Uno Kaskpeit, et seni on Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioonil olnud väga vähe infot õiglase seisukoha kujundamiseks, kuna puuduvad teadlaste sõltumatud uuringud.

Kui arvestada uute töökohtade tekkimist, siis on tehase rajamine mõistagi positiivne asi meie majandusele, ütles Kaskpeit. “Kui meie 140 000 metsaomanikku (meil on nii riigi, kui erametsad) tunnetavad vajadust sellise tehase järele siis tuleks seda plaani kaaluda.  Kui see tehas rikastab meie majandust ja loob uusi töökohti, siis on see positiivne. Samas ei tohiks juhtuda aga see, et meie mets hävib ja kogu kasum viiakse välismaale läbi metsaomanike kes on selle vahendajate kaudu kokku ostnud, välja. Sellised skeemid on EKREle vastuvõetamatud, raha peab suures enamuses toetama ikkagi uuesti Eesti majanduse arengut.”

“Mis puudutab tehase negatiivset mõju meie keskkonnale, siis siin on minu arvates diskussiooni koht teadlastel. Me ei tohi mingil juhul ehitada tehast, mis hakkab produtseerima meie kena looduskeskkonna reostamist. Arvan, et siin on kõige õigem ära kuulata vastava ala teadlased ja spetsialistid ning seejärel otsustada kuidas toimida!” sõnas Riigikogu EKRE frakstiooni saadik nii Võrumaa Teatajale kui ka Uutele Uudistele.

UU (VT)

Kommentaarid