Võrno Tallinna TV-s: Eesti ei kuulu 30 aasta pärast enam EL-tu ega NATO-sse

EKRE nimekirja esinumber Viimsis, väikeettevõtja Hannes Võrno rääkis Tallinna TV saates “Teie arvamus, palun!”, et nõustus kohalike Viimsi inimeste ettepanekuga naasta uuesti poliitikasse, kust lahkus üle kümne aasta tagasi. “Ma tahaksin, et Eestit kaitsta millegi eest, mida meile väljapoolt peale surutakse ja sunnitakse. Ma tean, et see kõlab suurustlevalt, aga ma tõesti püüaksin päästa, mida veel päästa annab,” kõneles Võrno.

Võrno hinnangul on Eestis praeguseks kujunenud olukord, kus end uhkusega eestlaseks nimetav inimene on justkui paaria. “See, kui ma ütlen ausalt, et mulle meeldivad eesti asjad ja mulle meeldib, et sündisin eestlasena, oleks nagu asotsiaalne hälve. See ei ole normaalne,” märgib väikeettevõtja.

Võrno usub, et Eestis kõneletakse ka 30 aasta pärast eesti keelt – eesti keelt räägivad ka noored -, Eesti ei kuulu kolme kümnendi pärast enam Euroopa Liitu ega NATO-sse. “Aga see ei ole meie nõrkus, vaid, vastupidi, meie tugevus,” täpsustas Võrno.

Võrno loodab Viimsis teha nii hea valimistulemuse, et tal oleks võimalik saada vallavanemaks. Saatejuht Jakko Väli hinnangul oleks väga kihvt, kui vallavanemaks saaks Võrno ja volikogu esimeheks Siim Kallas. “See oleks Eesti kõige tugevam kooslus,” lisas Võrno muiates.

Kommentaarid

Üks kommentaar loole “Võrno Tallinna TV-s: Eesti ei kuulu 30 aasta pärast enam EL-tu ega NATO-sse

Kommenteerimine on suletud