Eesti värbab Euroopa Liidu eesistumise ajaks ametnike armeed

Eesti värbab Euroopa Liidu eesistumise ajaks ametnike armee, kirjutab Eesti Päevaleht. Eesistumise ajal saab uue ülesande ligi 1000 ametnikku, juurde palgatakse üle 300.

Aasta teises pooles oleva eesistumise raames toimub Tallinnas üle 200 sündmuse, sealhulgas 11 ministrite kohtumist, ja Eesti jaoks on oluline näidata end võimalikult heast küljest. Eestis tuleb mõne kuu jooksul korraldada sadu poliitilisi kohtumisi, konverentse ja sündmusi, mis peavad sujuma laitmatult ning kujundavad Eestist mälestuse ja mulje paarikümnele tuhandele külalisele.

Selle aasta alguseks on suurem osa eesistumisega tegelevaid inimesi ametis. Enamik 1300 ametnikust on seotud töörühmade juhtimisega või nende ettevalmistamisega. See tähendab, et poliitiliste teemadega on hõivatud umbes 1000 ametnikku, ülejäänud lahendavad eelkõige korraldusküsimusi. Ajutistest lisakohtadest on samuti enamik sisupoliitika ekspertide jaoks.

Personalikulud moodustavad 55% eesistumise eelarvest. Eesistumise eelarve on 75 miljonit eurot, see jaguneb aastate 2015–2018 (ehk nelja aasta) vahel ning sisaldab ka välislähetusse saatmise kulusid.

Ajutistele lisakohtadele otsib riigikantselei eelkõige kommunikatsiooni ja sündmuste korraldamise eksperte, kellest enamik on tulnud erasektorist, kirjutab Eesti Päevaleht.

Uued Uudised aga küsib – kust selline ametnike vägi võetakse ja kas Euroopa ja Eesti maksumaksja on nõus kogu selle “pingviinide paraadi” kinni maksma?

BNS- UU

Kommentaarid