Haridus- ja teadusministeerium püüdis likvideerida teatmeteoseid

Haridus- ja teadusministeerium puhastab raamaturiiuleid

Haridus- ja teadusministeeriumi Tallinna esinduse juures olevasse prügikonteinerisse visati suur hulk teatmeteosed.

Juhuslik möödakäija avastas, et Haridus- ja teadusministeeriumi Tallinna esinduse juures olevasse prügikonteinerisse on visatud suur hulk teatmeteosed ning tegi sellest pildi ja avaldas omakorda sotsiaalmeedias. Pilt levis kulutulena ja tekitas inimestes teravat vastukaja.

Teo ilmsikstulekul korjati raamatud siiski prügikastist välja ning Haridus- ja teadusministeerium asus endale tuhka pähe raputama, seda väitega, et tegemist oli hoopis töökohtade kolimise käigus aset leidnud eksitusega. Ministeeriumi üldosakonna juhataja Jaan Laidmets põhjendas asja järgnevalt:: “Tegu on töökohtade ümberpaiknemise käigus juhtunud inimliku, kuid kahtlemata lubamatu eksitusega, kui segamini aeti vanapaberi- ja raamatukast ning esimese asemel jõudis konteinerisse teine”.

Tegemist pole siiski kahe-kolme raamatu prügikonteinerisse sattumisega vaid märkimisväärse kogusega ning silma järgi hinnates võis teosed olla mitmesaja ringis. Paarisaja raamatu sattumine prügikonteinerisse ei saa siiski olla lihtsalt inimlik eksitus vaid ikkagi täiesti teadlik tegu. Hetkel jäädi lihtsalt ilmselt vahele.

Haridus- ja teadusministeeriumi paistab üha enam silma tegudega, mis on suunatud nii eesti rahvuskultuuri kui traditsioonilise hariduse ja kasvatuse jms vastu. Näiteks rahastab Haridus- ja teadusministeerium kakskeelse ajakirja “Mitmekeelne haridus” väljaandmist, mis on sisuliselt metoodiline juhend, kuidas kahjustada rahvuskultuuril ja eesti keelel põhinevat koolisüsteemi.

Kommentaarid