Ratase valitsuse püsimine ripub juuksekarva otsas: peaminister jättis kooseluseadusele hinnangu andmata

Jüri RatasJüri Ratas

EKRE esitatud kooseluseaduse kehtetuks tunnistamise eelnõu ei saanud valitsuselt hinnangut, sest peaminister Ratase sõnul oli ainult nii võimalik valitsus koos hoida. Päevakorrapunkt avati küll aruteluks, kuid valitsus loobus arvamuse andmisest, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Eelnõu algatas 15. mail Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) riigikogu fraktsioon eesmärgiga tunnistada kooseluseadus kehtetuks. Seletuskirjas tuuakse välja, et kooseluseaduse korrektse vastu võtmise jaoks puudus eelmises riigikogu koosseisus vajalik häälte hulk ja ka nüüd on rakendussätete vastuvõtmine takerdunud.

Justiitsminister Urmas Reinsalu (IRL) tegi valitsusele ettepaneku eelnõud toetada. Sel nädalal selgitas ta “Aktuaalsele kaamerale”, et õigusriigis peab olema õigusselgus.

Peaminister Jüri Ratas ütles valitsuse pressikonverentsil, et ministeeriumid olid erinevatel seisukohtadel. Kui justiitsministeerium toetas, siis sotsialistidest ministritele – Jevgeni Ossinovski ja Andres Anvelt – kuuluvad sotsiaal- ja siseministeerium olid eelnõu vastu.

“Ei ole saladus, et see teema [kooseluseadus] oli koalitsiooniläbirääkimistel laual ja parteidel on erinevad seisukohad. Täna oli ainus võimalus edasi minna nii, et valitsus seisukohta ei kujunda,” andis peaminister Jüri Ratas mõista, et valitsuse laialilagunemise oht on reaalne.

Kommentaarid