Sotsid tegid ingliskeelse klipi, et püüda Eestis elavate välismaalaste hääli

Sven Mikser

Sotsiaaldemokraatlik Erakond avaldas välisminister Sven Mikseri ingliskeelse kampaaniavideo Eesti elavatele välisriikide kodanikele, milles minister teavitab auditooriumi kohalikest valimistest ning kutsub sotside poolt hääletama.

“Kas teate, et kui te olete Eesti alaline elanik, siis teil on õigus osaleda kohalikel valimistel, isegi siis, kui teil ei ole Eesti passi. Te võite hääletada e-valimiste keskkonnas kasutades oma ID-kaarti või minna kas eelvalimiste ajal või valimispäeval, 15. oktoobril, valimisjaoskonda,” räägib Mikser sotsiaalmeediasse postitatud videos.

“Ma loodan, et kasutate oma õigust hääletada. Ma loodan, et näete seda kui võimalust. Ja ma loodan väga, et te annate oma hääle sotsiaaldemokraatide poolt. Meie oleme kõige Euroopa-meelsem, tulevikku-vaatavam, avatud ja sõbralik Eesti partei,” ütles välisminister Mikser.

Eestis alaliselt elaval muu Euroopa Liidu liikmesriigi kodanikul on hääleõigus kohaliku omavalitsuse volikogu valimistel ning Euroopa Parlamendi valimistel ning samuti võib Euroopa Liidu kodanik kandideerida volikogu ja Euroopa Parlamendi liikmeks. Eestis elav Euroopa Liitu mittekuuluva riigi kodanik või kodakondsuseta isik saab hääletada kohaliku omavalitsuse volikogu valimistel, kuid ei saa volikokku kandideerida.

BNS-UU

Kommentaarid