Egiptuse jurist: napis riietuses naisterahva vägistamine on egiptuse mehe rahvuslik kohus

Egiptuse telekanalis Al-Assema toimunud debatis prostitutsiooniseaduse üle teatas nördinud ja ärritunud jurist Nabih al-Wahsh, et napis riietuses naisterahva vägistamine on iga Egiptuse mehe rahvuslik kohus.

Euronews avaldas videoklipi, kus on näha, kuidas al-Wahsh küsib: „Kas teie meelest on aktsepteeritav, kui tütarlaps kõnnib tänaval ja tema reied on poolenisti paljad? Tütarlaps, kes niimoodi ringi käib – tema ahistamine on patriootlik kohus ja tema vägistamine on rahvuslik kohus.“

Selline kommentaar vallandas Egiptuses pahameeletormi ja Egiptuse riiklik naisteühendus on teatanud, et plaanib kaevata kohtusse nii Nabih al-Wahshi kui ka telekanali.

Hiljuti avalikustatud uuringu tulemuste kohaselt on Egiptuse pealinn Kairo naiste jaoks üks kõige ohtlikemaid suurlinnu ja kuni 83% naistest kinnitavad, et nad on langenud seksuaalse ahistamise ohvriks, samal ajal kui 62% mehi tunnistab, et nad on naisi ahistanud.

UU

Foto: kuvatõmmis

Kommentaarid


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'UUModsaddFooterCalls' not found or invalid function name in /data03/virt50799/domeenid/www.uueduudised.ee/htdocs/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286