“Gangsta Paradise” tüüpi koolid Saksamaal — kas heaoluühiskonna tuleviku uus normaalsus? 

Merkel pagulasega

Berliini Schönebergi linnaosa Spreewaldi kool palkas vägivalla ennetamiseks eriõppega valvurid, sest olukord immigranditaustaga õpilastega õppeasutuses hakkas kontrolli alt väljuma.

“Viimastel aastatel on vägivald meie koolis kasvanud sedavõrd, et me oleme sunnitud tegutsema,” ütles kooli direktor Doris Unzeitig ajakirjale Bild.

Koolis on teatatud rohkem kui 30 vägivaldse käitumise juhtumist õpilaste ja õpetajatel vastu.  “Lapsed on kohati väga julmad!” nendib direktor.

Kooli eripära on sisserändajate suur osakaal, 99% neist on sündinud välismaal ja kool on seetõttu juba pikka aega väljaspoolt tulnud probleemide küüsis. Nüüd on koolijuht viimase võimalusena üritamas vägivallatsejaid saksa, türgi ja araabia keelt kõnelevate valvurite abiga rahustada.

Rheini julgeolekuteenistuse valvurid töötavad koolis kella 07.30-16.00, nad jälgivad pidevalt toimuvat ja piiravad juurdepääsu koolile.

Kommentaarid


Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'UUModsaddFooterCalls' not found or invalid function name in /data03/virt50799/domeenid/www.uueduudised.ee/htdocs/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286