Jaak Madison: Euroopa Kohtu otsus lõpetab liikmesriikide iseseisva rändepoliitika

Jaak MadisonJaak Madison

Euroopa Kohtu otsus, et Euroopa Komisjon võib liikmesriike sundida vastu võtma migrante, võtab liikmesriikidelt õiguse ajada iseseisvat rändepoliitikat, ütles riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni aseesimees Jaak Madison.

„Täna sai kõige kõrgemas kohtuastmes kinnitust, et migrantide ümberpaigutusprogramm, mida Eesti valitsus on järjekindlalt nimetanud vabatahtlikuks, on tegelikkuses kohustuslik süsteem. Eesti valitsus võlgneb avalikkusele selgituse, miks seni on rahvale valetatud,“ ütles Madison.

„Peale selle, et EL-is puuduvad sisepiirid ja on kohustuslik vastu võtta teiste liikmesriikide kodanikke, ei saa me Euroopa Kohtu otsuse tulemusel enam kontrollida sisserännet ka kolmandatest riikidest. Ei Eesti ega teised Euroopa riigid tohiks sellise arenguga leppida.“

Madisoni sõnul kiirendab Euroopa Kohtu otsus Euroopa Liidu lagunemist. “Järjekordne samm liitriigi suunas võib kaasa tuua mitme liikmesriigi lahkumise. Euroopa Komisjonil ei tasu eeldada, et liikmesriigid on nõus loovutama järjekordse osa oma suveräänsusest Brüsselile,“ ütles Madison.

„Ka Eestis peab valitsus rahvalt küsima, kas pidev iseseisvuse loovutamine Euroopa Komisjonile on see, mida inimesed soovivad. Euroopa Liit aastal 2017 ei ole enam see, kuhu Eesti 2004. aastal astus.“

Kommentaarid