Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Prantsuse kohanimi “Calais” on saamas mõistusevastase pagulaspoliitika sümboliks

-
02.02.2018
Immigrandid Calais`is
© AP/Scanpix

Kui poliitikas veidigi asjatundlikuma inimese käest küsida, mis seondub talle Prantsusmaa Calais` linnakesega, võib kindlasti kuulda sõna “džungel”, mis varem tähistas nüüdseks juba likvideeritud pagulaslaagrit.

Samas jääb Calais` endiselt uudiste esikülgedele, sest läbi Euroopa Suurbritannia poole tormanud ja Eurotunneli suus pidama jäänud immigrandid on linnas endiselt kohal. Viimased uudised räägivad sellest, et neljapäeval puhkes seal kaklus Afganistani ja Eritrea immigrantide vahel, mille käigus tulistati nelja meest, kes on kriitilises seisundis. Prokuratuur andmetel sai veel vähemalt 13 inimest vigastada peamiselt raudkangidega tehtud löökidest.

Uudisteagentuuri AFP andmetel leidis aset kaks erinevat massikaklust. Esimene leidis aset Calais`i lõunaosas, kui umbes 100 Eritrea sisserändajat ja 30 Afganistani migranti läksid toidujärjekorras tülli. Teine kähmlus puhkes lähedalasuvas tööstuspiirkonnas, vahendab BNS.

Calais` on ka näide sellest, kuidas Euroopa seadusi täielikult eiravad immigrandid saavad abi kõikvõimalikelt pisaraisse uppuvatelt heategevus- ja pagulasabiorganisatsioonidelt, millega kahjuks vaid süvendatakse probleemi olemust. Vähemalt “džungli” likvideerimisel näitasid Prantsuse võimud kindlamat meelt, kuid immigrandid jätkavad endiselt piirkonnas laamendamist.

Ka Eesti rekkajuhid, kes sõidavad üle Inglise kanali, on hädas autodesse pugevate immigrantidega, kelle piiril tabamise korral on ka juhil pahandusi oodata — ametivõimud ei saa põgenikele midagi teha ning valavad seaduse jõu autojuhtide peale välja.

Kokkupõrked erinevate immigrantide rühmade vahel on kogu Euroopas tavaliseks saamas. Üks sellistest toimus jaanuaris türklaste ja kurdide vahel Hannoveris. Üldlevinud on ütlus, et immigrandid toovad need probleemid, mille eest kodumaalt põgeneti, endaga Euroopasse kaasa ja siin jääbki vaid üle küsida: Euroopa, miks sa annad oma turvalisustunde võõraste tolguste pärast käest?