Autoriteetne majandusekspert ja pangandustegelane Indrek Neivelt kirjutas sotsiaalmeedias, et luges imestusega Eesti Päevalehe äsjast juhtkirja, mis tema hinnangul ei ole adekvaatne, sest faktidega käiakse vabalt ringi ning Eesti edu selles kriisis on silmapaistev. Ometi nüüd kritiseeritakse, aga kui kevadel meie näitajad polnud nii Euroopaga võrdluses kuigi head, siis laideti.
„Minu arvates teeb see meie valitsusele ülekohtuselt liiga. Viisakalt öeldes käiakse faktidega üsna vabalt ringi,“ kirjutas Neivelt. „On näha, et tahetakse valitsuse kohta halvasti öelda ja leitakse statistika, mis seda ei toeta. Aga ikka kirjutatakse.“
Neivelt lisas, et ta on viimasel ajal tähelepanelikult jälginud Euroopa statistikat, kus Eesti paistab väga hästi välja: „Teises kvartalis oli meie majanduslangus võrreldes eelmise aasta sama perioodiga 6.9% ja oli Euroopa keskmisest (14%) kaks korda väiksem. Olime parima viiendiku seas. Kolmandas kvartalis oli meie majanduslangus eelmise aasta sama perioodiga võrreldes ainult 1.9%. Euroopa keskmist veel tabelis ei ole aga vaadates suurte riikide tulemusi, võib arvata, et see on jälle umbes kaks korda parem Euroopa keskmisest. Ja jällegi oleme Euroopa parima viiendiku seas. Ühesõnaga läheb Eesti majandusel võrreldes Euroopaga väga hästi.“
Neivelt kirjutas, et eriti hästi läheb Eestil, kui võrdleme end eelmise kriisiga. Eelmises kriisis olime Euroopa viimase kahekümne (vist isegi kümne) protsendi hulgas ja nüüd olema kahekümne parima hulgas. Aga siis kiideti valitsust.
„Rohkem objektiivsust. Jah, midagi saab alati paremini teha aga keskkonda arvestades on meil hästi läinud. Tunnustagem üksteist selle eest. Rohkem positiivsust,“ lisas Neivelt.
Näiteks eile otsustasid valitsuse liikmed kabinetinõupidamisel, et KredEX-i ja Maaelu Edendamise Sihtasutuse ning turismiettevõtjatele suunatud kriisimeetmetega jätkatakse ka järgmisel aastal.