Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Tänased feministid kordavad seda, mida tegi maailma esimene bolševistlik naisminister

-
12.12.2020
Feministlik minevik. Pilt on illustratiivne.

Kui kiigata tagasi minevikku, siis selgub, et Liisa Pakostal, Mari-Liis Sepperil ja omatubalastel on võimsad eelkäijad bolševistlike naiskomissaride seas.

Kui bolševikud Venemaal võimuhaarasid ja panid paika ministrid ehk rahvakomissarid, määrati riikliku hoolekande rahvakomissariks Aleksandra Kollontai.

Kõrgest soost ja rikkast perekonnast pärit Kollontai on ajalukku läinud kui traditsioonilise abielu ja perekonna lammutamise ning seksuaalrevolutsiooni ideoloog ja ka praktik. Ta pooldas kollektiivset lastekasvatamist ja ühismajapidamisi, nähes selles naise vabastamist koduorjusest.

Aleksandra Kollontai sai bolševistlikus riigis enda kätte kõik võimalused, et ellu viia oma ideed naise vabastamiseks. Tema algatusel tühistati kiriklik abielu, mis asendati tsiviilabieluga; abielud sõlmiti ja lõpetati esimesel taotlusel. Sama dekreediga võrdsustati abielus sündinud ja ebaseaduslikult sündinud lapsed. Naised said abordiõiguse. Loodi lastekodude ja lasteaedade süsteem, mis pidi naised vabastama järglaste kasvatamisest.

Ainsa dekreediga hävitas Kollontai perekonna kui institutsiooni. Enam ei olnud abikaasadel vastastikuseid kohustusi ega lastel kohustusi oma vanemate vastu.

Nõukogude võimu algaastatel vohas riigis kõik see, mida näeb tänases Läänes: vanad “kodanlikud kombed” lasti ülilõdvaks, suhetes valdas vabameelsus, kunstis ja kultuuris oli lubatud kõik avangardistlik (tavaliselt maitsetu ja kultuurikauge) ja nii edasi.

Kui välimine ja sisemine kontrrevolutsioon olid purustatud, hakati kruvisid kinni keerama ka “omadel” ehk hakati piiridesse suruma kogu seda revolutsioonilist anarhiat, mistõttu 1920. aastate teisel poolel ja 1930. aastate algul jõudis nõukogude võim juba massirepressioonideni. Revolutsioon hakkas oma lapsi sööma.

Väidetavalt on kaasaegne liberalismi neomarksimi poolt kaaperdatud, mistõttu kõik see kordub ka tänasel päeval, aga mitte meist idas, vaid läänes. Ja kardetavasti ka meil.

Allikas: Päratu rikas revolutsionäär Aleksandra Kollontai tõi N. Liitu vabaarmastuse ja abortide seadustamise