Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
15.12.2024 19:55
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Reformierakondlane Valdo Randpere käis kuluhüvitiste eest enda Tais asuvas kodus

-
22.06.2016

Riigikogu Reformierakonna riigikogu fraktsiooni aseesimees Valdo Randpere käis läinud talvel tööajast kaks ja pool nädalat Tais oma lõunamaakodus, vormistas selle lähetuseks ning küsis poole lennupiletite rahast kuluhüvitisena tagasi, kirjutab Postimees.

Ta sõitis talvel vabariigi aastapäeva paiku kaheks ja pooleks nädalaks Taisse oma lõunamaakoju, väidetavalt kohtus Eesti aukonsuliga Tais ning paari kohaliku senaatoriga ning lasi poole tuhandeeurosest edasi-tagasi piletist riigikogu kuluhüvitistest kinni maksta.

Sotsiaaldemokraadist riigikogu esimees Eiki Nestor kinnitas, et ta ei ole küsinud ega küsiks eales praamipiletite eest kuluhüvitist ega nimetaks seda lähetuseks, kui ta sõidaks Hiiumaale suvekoju ja kohtuks teel sinna Hiiu maavanemaga.

Reformierakonna fraktsiooni esimees Urve Tiidus tuletas meelde, et riigikogu kodu- ja töökorraseaduse alusel on kehtestatud riigikogu liikme lähetuse vormistamise kord. “Riigikogu Eesti-Tai parlamendirühma esimehena olid Randpere lähetuse programmis seoses Eesti vabariigi aastapäevaga ametlikud kohtumised kohapeal,” põhjendas Tiidus. “Kuluhüvitistest tasuti ainult osa lennupiletite hinnast, kuna viibiti pikemalt kui ametlikud kohustused.”

Randpere viitas riigikogu praktikale, et kui riigikogu liige läheb ametlikule välislähetusele, aga jääb isiklikes asjades kauemaks, kui on vajalik ametlikeks kohtumisteks, saab ta kuluhüvitistest katta poole lähetuse maksumusest. “Antud juhul kasutasin kuluhüvitisi poole lennukipileti hinna ulatuses, kõik ülejäänud kulud maksin ise. Kogu reisi hinda ei küsinudki just sellepärast, et kasutasin riigikogu istungitevaba nädalat ka isiklike asjade ajamiseks,” rääkis ta.

Tema sõnul kestis reisi ametlik osa umbes neli-viis päeva, sisaldades kohtumisi Tais ja Myanmaris. “Olen Eesti–Kagu-Aasia parlamendirühma esimees ja mõlemas riigis olid kohtumistel teemaks poliitilised arengud neis riikides ning võimalused peatseks ametlikuks suhtluseks tulevaste parlamentide vahel. Sel hetkel ei olnud kummaski riigis ka tsiviilvalitsust ja suhtlemisvõimalused seetõttu piiratud,” sõnas Randpere.

BNS

Foto: Küllike Rooväli / Postimees