Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Bideni vaktsineerimispoliitika ähvardab USA logistikasektori kriisi paisata

-
26.10.2021
USA-s vajavad kaubad edasitoimetamist, kuid autod seisavad, sest ei jätku vaktsineeritud juhte.
© Scanpix

President Joe Biden vaktsineerimispoliitika, millega kohustatakse kõiki 100 või enama töötajaga ettevõtteid töötajaid vaktsineerima, on tekitanud tõsist pahameelt Ameerika rekajuhtide hulgas. Samas on kaubatarnetega juba praegu suuri probleeme ja rekajuhtide massiline töölt lahkumine või vallandamine võib tuua kaasa logistikasektori tõsise kriisi.

Paljud rekajuhid ongi juba teatanud, et ei kavatse vaktsineerimissunnile alluda ja pigem lahkuvad töölt. „Kavatsen sellele vastu hakata,“ ütles pikaaegne rekajuht Mike Widdins vaktsiininõudele viidates. „Ma arvan, et paljud meist teevad nii.“ Ta lisas, et see häirib tarneid päris kindlasti.

Paljude rekajuhtide jaoks võib Bideni administratsiooni vaktsineerimisnõue osutuda viimaseks piisaks karikas. Paljud ei usalda vaktsiine, kuna need on alles nii uued, paljudel on isiklikud meditsiinilised põhjused, paljud aga ei usalda valitsust. „See on põhiseadusvastane,“ ütles üks anonüümseks jääda sooviv rekajuht. „Me lihtsalt ostame siis endale oma rekad ja asutame oma ettevõtted. Meil ei ole vaja teha muud, kui lõpetada töö ja see riik ei toimi enam.“ Samas on ka paljud vaktsineeritud rekajuhid vaktsiinisunni vastu.

Bideni administratsiooni arvates on vaktsiine vaja, et kaitsta inimesi koroonaviiruse eest ja kinnitab, et vaktsiinid on turvalised ning efektiivsed. Samas näitavad üha uued uurimused, et kõigi olemasolevate vaktsiinide mõju kaob üsna lühikese aja jooksul ning vaja on nn tõhustusdoose. Kõrge vaktsineeritusega USA osariikides on viimasel ajal esinenud uusi suuri haiguspuhanguid ja ka haiglaravi vajavate inimeste arv on olnud pea sama suur kui möödunud talvel.

Ehkki valdav osa Ameerika transpordisektorist moodustub väiksematest, alla 100 töötajaga ettevõtetest, mõjutab rekajuhtide töölt lahkumine negatiivselt kogu sektorit. Juba praegu oleks vaja juurde vähemalt 80 000 rekajuhti. Käivitatud on küll noorte rekajuhtide väljaõppeprogramm, kuid see ei kata kõiki vajadusi, samuti on paljud autokoolid olnud pandeemia ajal suletud ning väljastatud on tunduvalt vähem juhilube.

Ameerika taristu on suuresti sõltuv just maanteetranspordist, kuna see on pandlik ja rekadega pääseb kergesti kohtadesse, kuhu muu transport ei jõua. „Ilma meieta on see riik kolme päevaga käpuli,“ ütles kogenud rekajuht Jack McGregory.

Allikas: Epoch Times