Euroopa Liidu riigijuhid otsustasid ülemkogul lühendada koroonapasside kehtivust seniselt aastalt üheksale kuule. Nende pikendamiseks tuleb saada „tõhustusdoos“, mille aegumises pole aga veel kokku lepitud, tähendab, et ei ole arutatudki. Võib-olla kolm kuud, aga võib-olla kuu, oleneb vaktsiinide tarnetest?
Nõnda täitubki levinud arvamus, et selle viirusega me jäämegi nõela otsa ning ühtegi juttu, mida meile seoses sellega räägitakse, ei saa uskuda, sest jutustajad ise ka ei tea midagi.
Valitsusjuhid lõpetasid neljapäeva õhtul Euroopa Ülemkogu oodatud tulemustega. Euroopa Komisjoni hiljutine ettepanek lühendada koroonatõendi kehtivust üheksale kuule leidis toetust.
Peaminister Kaja Kallas ütles ERR-ile otsust selgitades, et on vaja teha tõhustusdoose: “Enam see 12 kuud ei kanna välja, et kaitse oleks uue tüve vastu ja on vaja teha tõhustusdoosi varem. Paraku tihti inimesed ei mõtle ainult tervise peale, vaid mõtlevad ka sellele, et kui see tõend veel kehtib, siis ei lähe veel tõhustusdoosi tegema. Aga seda on vaja selleks, et oleks kaitse.”
See tähendab, et asi pole mitte tervises, vaid selles, et nui neljaks inimestele aineid süstida: muidu kaotate töö, ei saa reisima ega pääse teenustele ligi. Oh ei, see ei ole sundvaktsineerimine!
Muidugi koos teadmatusega jätkub ka hirmutamine. Kuigi uue tüve sümptomid on lihtsa nohuga sarnased, räägib Kaja Kallas, et tunneli lõpus valgust ei paista, et valitsusjuhtidel on arusaam, et need lained jäävadki tulema.