Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Moraalse karguga ERR-i juht

-
19.01.2022
Kerjus ostis uue Lexuse

Olukord Eestis pole praegu kiita, nakatumisnumbrid kerkivad iga päevaga, valitsus on sama hea kui teovõimetu, inimesed on masenduses üüratutest elektrihindadest, nende sümboolse hüvitamise alandavast ja keerulisest protsessist, uute tüvede ja sõja perspektiivist.

Käivad juba ka koondamised, inimesed jäävad sissetulekuteta. Ka meedia ei jää sellest üleüldisest protsessist puutumata. Isegi sellise jõuka riigi nagu Suurbritannia avalik-õiguslik ringhääling (BBC) on äsja hoiatanud, et on sunnitud kärpima teenuseid ja tühistama saateid, kuna peaminister Boris Johnsoni valitsus teatas, et külmutab litsentsitasu kaheks aastaks, sest elukallidus tõuseb.

Sellises olukorras ilmselt ainult ERR-i juhil jätkub jultumust pressida välja hoopis lisamiljoneid ja võrrelda oma ammu avalik-õigusliku institutsiooni tundemärke minetanud poliitiliselt ja kultuuriliselt kolletunud monstrumi hädavajalikkust ühiskonnale politsei vajalikkusega.

Ja kõigepealt oli kärbitud üks vähestest ERR-i statuudile kohastest saadetest „Välisilm“.

Tähelepanuväärne on see, et samal ajal avas ERR uue meelelahutusliku portaali IO. Ringhäälinguseaduses on öeldud: ringhääling on raadio- või televisiooniprogrammide edastamine eetri (sealhulgas satelliidi) või kaabellevivõrgu kaudu. Igasugused portaalid on abiks ja täienduseks, kuid ERR-iga juhtus nii, et raadio- ja telekanalid on sisuliselt jäetud vaeslapse ossa ja sinna peale on kasvatatud tohutu kobarkäsn asjadest, mida pakuvad rohked erameedia ettevõtted.

Kuna riigimeedia on millegipärast võtnud nõuks konkureerida erameediaga, käibki selle meelelahutusliku osa (põhiliselt just kollase) arendamine, igasuguste mõttetute reisisaadete, viktoriinide, kõmulugude produtseerimine, meelelahutuslikelt kanalitelt kulunud seltskonnategelaste üleostmine ja muud rumalused. Eestlastel ei olegi seega enam oma täisväärtuslikku avalik-õiguslikku telekanalit, vaid on mitu meelelahutuslikku kanalit, kusjuures kõige võimsam ja poliitiliselt kallutatum saab raha riigilt ja teised seda ei saa. Mis mõtet sellel monstrumil üldse on?

Asjaolu, et „Välisilma“ kärpimine ja järjekordse meelelahutusliku portaali avamine toimus üheaegselt, räägib sellest, et praegune ERR-i juhtkond on kas ebaadekvaatne või süües kasvas nende isu ja jultumus. Kui pole raha kvaliteetsaate 5 minuti sisustamiseks (mis on täiesti naeruväärne libaettekääne), kuidas siis jätkub raha uue portaali avamiseks? ERR-i juht meenutab praegu karguga libasanti maa-aluses ülekäigus, kes kerjab raha haige ema raviks, aga „tööpäeva“ lõpus tõttab viina järele.

Võib-olla ei adu ERR-i esimees täiel määral, et tegemist on siiski hoopis teiste eesmärkidega loodud meediaüksusega, kui seda on näiteks TV3? Ja on veel värskelt meeles, kui esimese koroonalaine ajal ei saanud usklikud külastada kirikuid, mistõttu esinesid vaimulikud oma jutlustega rahvastikuministri Riina Solmani büroo vahendusel ERR-i telekanalites, kus nendele anti kõige kehvem eetriaeg ja kasseeriti selle eest kopsaka lisaraha.

Milles seisneb siis praeguse riigitelevisiooni roll? Näidata rahvale rahva raha eest jama, mida erakanalid niigi näitavad rahvale tasuta? Paisutada mõttetute meelelahutuslike struktuuride osa raadio- ja teleülekannete mahu ja kvaliteedi arvelt, eetritöötajate arvelt, ning pommida selleks iga jumala aasta riigiraha juurde?

Ivan Makarov