Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Veiko Vihuri: peavoolumeedia kajastab SAPTK meeleavaldust nii, nagu Nõukogude ajalehed Hirvepargis toimunut

-
05.02.2022
SAPTK meeleavalduse toimumiskohas ei olnud ühtegi intsidenti, vaid kõik sujus normaalselt.
© Uued Uudised

Eesti vaimulik ja veebiväljaande Meie Kirik peatoimetaja Veiko Vihuri võtab sotsiaalmeediakeskkonnas Meediakriitika vaatluse alla Postimehes ilmunud Ulla Läntsi üllitise “Hinnang meeleavaldusele: rünnak politsei vastu läks üle piiri” ja leiab, et objektiivsuse asemel väljendab see režiimitruudust.

“Postimehe artikli autor kirjutab: “Koroonapiirangutevastase meeleavalduse kohati vägivaldseks muutumine sunnib küsima, mida peab politsei tegema olukorras, kus ühed üritavad halvata Tallinna liiklust ja teised loobivad korrakaitsjaid lumepallidega.”

Postimehe kajastus 3. veebruaril Toompeal toimunud protestist püüab luua narratiivi, et SAPTK korraldatud meeleavaldus muutus vägivaldseks.

Kõnealune meeleavaldus rüütelkonna hoone ees algas, kulges ja lõppes täiesti rahulikult (olin ka ise kohal). Kohal olnud politseinikega ei tekkinud minu teada mingeid konflikte, üks politseinik kandis koguni väikest Eesti lippu. Postimehes kajastatud intsident toimus meeleavalduse toimumise kohast kaugel eemal ja sel puudub seos meeleavaldusega, seda enam, et meeleavalduse korraldajad kutsusid üles käituma väärikalt ja rahumeelselt.

Postimees on täiesti selgelt loobunud ajakirjanduselt nõutava erapooletu kajastamise nõudest ning asunud režiimi poolele. Tegeldakse alatu ja valeliku narratiiviloomega eesmärgil kujutada oma põhiseaduslikest õigustest ilma jäetud inimeste proteste Eesti riigi vastase vägivallatsemisena.

Võib vaid spekuleerida, kas taolise narratiivi esitamine on politsei ja kaitsepolitsei tellimus – kuuldavasti on viimane protestiaktsioonide pärast väga mures.

Meeleavalduse üks korraldajatest Varro Vooglaid märkis, et temaga ei soovinud meeleavalduse ajal vestelda ei ERR, Postimees ega teised väljaanded. Seega ei tundnud meedia üldse huvi selle vastu, mida korraldajatel on öelda.

Sellisena on Postimehe kajastus (mitte üksnes siin osutatud artikkel) võrreldav 1987.-1988. aasta meediakajastustega Hirvepargi jt meeleavalduste kohta. Loomulikult saab tõmmata paralleele ka USA liberaalse meedia käitumisega pärast protestijate tungimisega Kapitooliumi hoonesse.

Küsida võiks, kas ka Mart Helme siseministriks olemise ajal oleks meedia heaks kiitnud politsei jõudemonstratsioonid, inimeste nuiaga löömise ja teenistuskoerte kasutamise protestijate vastu, nagu on viimase aasta jooksul võimude käitumismustriks kujunenud.

Pigem arvan, et meedia praegune võimutruudus ja vaenulik suhtumine protestijatesse on seletatav sellega, et protestivad peamiselt “EKRE valijad” ja need, kes liberaalse režiimiga rahul ei ole.”

Veiko Vihuri