Nii mõnedki väikese pensioniga eakad ei saanud poest piima ja leibagi osta, kui neile pensioni tavalisel ajal koju ei toodud, kirjutas Õhtuleht. „Mu vanaema päriselt väga muretses. Ta istus ilusti akna all ja ootas, millal raha tuleb,“ räägib lapselaps. 90aastase pensionäri lapselapse sõnul ei vastanud pensionide kojuveo eest vastutav ettevõte kõnedele ning ka riigiametnik ei osanud aidata.
Sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo (Reformierakond) sai pensioni kojutoimetamise tõrgetest teada alles tagantjärele meediast ega leia sugugi, et ta peaks seetõttu tagasi astuma.
Küll aga kõigutab pensioni kojukande hilinemine sotsiaalkindlustusameti peadirektori Indrek Holsti tooli.
„Ajal, mil hinnatõus purustab rekordeid ning pensionärid elavad pensionipäevast pensionipäevani, tabas ligi 500 kojukandega pensioni saavat inimest ebameeldiv üllatus, kui lubatud ajal pensionit ei tulnud – sotsiaalkindlustusameti peadirektor võib seetõttu sule sappa saada,“ kirjutab Postimees.
Sotsiaalkindlustusamet (SKA) vahetas veebruaris pensioni kojukande teenuse osutajat – Omniva asemel hakkas hüvitisi ja pensione kohale viima Hansab. Vahetuse järel ilmnes, et kõigi toetusesaajate andmed pole korrektsed. 5000 inimesest, kellele pension koju viiakse, oli neljapäevase tööpäeva lõpus 200 sellist, kes ei saanud õigel ajal pensionit kätte, kuna uuel teenuseosutajal pole hammasrataste vahele jäänud klientide koduaadresse või lihtsalt pole võimalik nendega ühendust saada.
2009. aastal astus sotsiaalminister Maret Maripuu (Reformierakond) tagasi pensionite kojukandmise ja väljamaksmise puudujääkide tõttu. Seekord on Postimehe andmetel tuliseks muutunud.