Eestis on juba kombeks, et paljud kriminaalasjad algatatakse poliitilise tellimuse järgi, need ei jõua lõpuks kuhugi, ja kogu menetlus ongi tegelikult karistusena mõeldud.
Meedia kirjutab: Kohvikupidaja Elvis Braueri ja tema sõbra suhtes rüseluse tõttu turvamehega alustatud kriminaalmentlus lõpetati. Põhja ringkonnaprokurör Eve Soostar ütles BNS-ile, et kriminaalmenetlus lõpetati, sest uurimisega kogutud tõendid ei andnud alust kellelegi süüdistuse esitamiseks.
Loo võtab kokku sotsiaalmeediakeskkond Meediakriitika, kes juhib tähelepanu meedia rollile poliitilises ristilöömises.
“Täna lõpetas prokuratuur süüdistust esitamata kriminaalmenetluse, mille kohta kirjutasid Õhtuleht, Postimees ja ka Politsei- ja Piirivalveameti Põhja Prefektuur jaanuarikuus järgmist:
– “MEM Cafe juures rünnati turvameest” (Triinu Laan, Õhtuleht)
– “Kolmapäeval läks kurikuulsa Mem Cafe juures rüseluseks, kus kaks inimest, kellest üks oli kohviku omanik Elvis Brauer, ründasid turvameest.” (Triinu Laan, Õhtuleht)
– „Seni kogutud info põhjal täitis 45aastane mees Vana-Kalamaja tänaval asuva kohviku juures oma tööülesandeid turvatöötajana, kui sinna soovis siseneda noormees, keda polnud sisse lubatavate isikute nimekirjas ja kellel polnud õigust majja siseneda. Kui turvamees keelas noormehele kohvikusse sissepääsu, ründasid teda kohvikus viibinud 46aastane ja 29aastane mees, tekitades talle valu ja kehavigastusi ning lõhkusid turvatöötaja jope,“ selgitas Lääne-Harju politseijaoskonna menetlustalituse juht Rainis Sinikas. (Triinu Laan, Õhtuleht)
– “Õhtulehele teadaolevalt oli üks ründajatest Elvis Brauer.” (Triinu Laan, Õhtuleht)
– “Põhja prefektuuri teatel ründasid 29-aastane mees ja 46-aastane mees 5. jaanuaril Põhja-Tallinnas Vana-Kalamaja tänaval konflikti käigus tööülesandeid täitnud turvatöötajat. Ründajad põhjustasid 45-aastasele turvamehele valu ja kehavigastusi.” (PPA Põhja Prefektuur)
KOKKUVÕTE: Prokuratuuri otsuse põhjal võib väita, et nii Õhtuleht, Postimees, antud turvamees kui ka Põhja Prefektuur ei rääkinud antud juhtumi osas tõtt ning moonutasid juhtunu tegelikke asjaolusid. Kõik see oli selge muidugi varemgi, kuna video asja kohta oli avalik, aga nüüd on juhtum leidnud ka õigusliku lahenduse.
Omaette ooper on veel Delfi uudise manipulatiivne toon, mis püüab jätta muljet, nagu olnuksid Brauer ja Tartes ikkagi süüdi, kuid süüdimõistmist takistasid justkui “vastuolud” tõendite kogumisel, mistõttu “õnnestus süüdlastel pääseda”. Tegelikkuses ei leidnud kehaline väärkohtlemine e. “rünnak” lihtsalt tõendite põhjal kinnitust.”