Andrus Ansipil, kel peaministrina ebaõnnestus Eesti viimine viie rikkaima riigi hulka, peaks olema rohkem tagasihoidlikkust, et mitte tuletada rahvale meelde, kuhu tema Eesti riigi viis.
Delfi Ärileht paneb Ansipi suhu sõnad: “Kui vahele tekivad valitsused, kes laristavad, siis me ei jõuagi viie rikkama riigi hulka.” Kommenteerib Objektiivi peatoimetaja Markus Järvi: “Vanameister tuli välja põhjusega, miks Eesti pole veel viie rikkama riigi hulgas: süüdi on vahevalitsused ehk, nagu reformierakondlikus traditsioonis tavaks, need TEISED. Oleks katkematu reformivalitsus, oleks Kalev juba ammu koju tulnud ja kõik peerud kahel otsal lõkendama löönud. See parlamentarism ja demokraatia, hoolimata e-valimiste kergendavast asjaolust, on ikka üks häda ja viletsus.”
Ansip peaks teadma soomlaste uhkusest selle üle, et kui tema juhitud Reformierakonna valitsus eestlased majandussurutise ajal hülgas, leidsid nood tööd ja elatist Soomest, kuhu suundus kümneid tuhandeid eestlasi, kellest paljud on sinna jäänudki. Tänu Soomele suutsid sajad eesti pered kinni maksta röögatud soojaarved aegadel, mil riiki valitses ekskommunist Ansip.
Ansipi ajal võis tõesti riigieelarve tasakaalus olla, aga tuhanded vaesusid, jäid kodu, töö ja elatiseta. Just peaminister Ansipi ja rahandusminister Ligi valitsemise ajal käis suuremastaabiline rahapesu läbi Eesti Venemaalt Läände. Isegi pronkssõduri teisaldamisega, millega tuli Ansipil vastu tahtmist tegeleda, sest see muutus liiga provokatiivseks, ei saanud käpardist peaminister korralikult hakkama – “Aljoša” on probleemiks ka tänastele valitsustele, kuivõrd ametkonnad keelavad 9. mail kaitseväelastel Kaitseväe kalmistu juures mundrit kanda ja peavad Eesti lippugi selles kontekstis provokatsiooniks.
Kaja Kallase valitsus jätkab Ansipi liini, tõstes makse ja kaapides sel moel raha enda kõhu alla, et seda siis “head onu” mängides rahvale kompensatsioonidena jagada, seades ka ettevõtlikud inimesed riigist sõltuvusse. Viie rikkaima riigi hulka ei jõuta sel moel kohe kindlasti, sest praegune valitsus mängib võimumänge ega valmistu ennustatavalt tõsiselt raskeks talveks.
UU