Kuna riik lasi õige momentumi käest ehk ei reageerinud juba sõja puhkedes adekvaatselt Narva tanki küsimuses, mil isegi siinsed venelased olid agressioonist segaduses, siis pool aastat hiljem jõuti olukorda, kus asi oleks võinud päädida suuremat sorti ja kahtlemata provotseeritud rahutusteni.
Valitsuskoalitsiooni osapoolte peataolek ja vaidlus tüüris selles küsimuses suisa valimiskampaaniani, et venelaste hääli püüda.
Lõpuks ei pidanud kohalik võim enam survele ega mökutamisele vastu ning nõnda otsustas Narva linna koalitsioon, et Narva linnavolikogu teeb linnavalitsusele ülesandeks Narva tank ise teisaldada.
Pühapäeva õhtul sündis otsus kutsuda esimesel võimalusel kokku Narva linnavolikogu istung, et anda Narva linnavalitsusele ülesanne demonteerida Narva tank ning viia see ajutiselt ära hoiule suletud ja turvalisse kohta, mis asub Narva linna territooriumil.
“Kuna antud monumendi vastu on suur ühiskondlik huvi, siis loome Narva linnavolikogu juurde ajutise komisjoni, mis teeb otsused Narva linna valduses olevate kõikide punamonumentide tuleviku osas. Sellise komisjoni loomise pakkusid välja Narva elanikud ning me peame seda õigeks sammuks olukorras, kus peame saama selguse kõikide Narva territooriumil olevate punaarmee ja nõukogude monumentide saatuse osas,” märgiti otsuses.