Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Ursula von der Leyen võidakse taas Euroopa Komisjoni etteotsa “kroonida”

-
08.05.2023
Ursula von der Leyeni puhul on õige süüdata punane tuli.
© Scanpix

Euroopa Liit ei ole demokraatlik moodustis ning ta kaugeneb sellest üha enam, nagu näitab ka ERR-i vahendatav lugu Euroopa Komisjoni tegelikust taustast.

Veebiväljaanne Politico kirjutab, et suure tõenäosusega valib Euroopa Liit Euroopa Komisjoni presidendiks tagasi Ursula von der Leyeni, kelle esimene ametiaeg saab läbi järgmisel aastal. Politico ironiseeris, et von der Leyeni tagasivalimine võib meenutada pigem kroonimist kui demokraatlikku protsessi.

EL-i liidrid valisid von der Leyeni 2019. aastal ametisse kinniste uste taga ja lükkasid siis tagasi niinimetatud Spitzenkandidateni süsteemi raames valitud kandidaadi. See on süsteem, kus iga üle-euroopaline poliitiline perekond on komisjoni presidendi ametikohale nimetanud oma esindaja, kelle hulgast siis valitsusjuhid võivad valida.

Politico hinnangul meenutas Von der Leyeni valimine siis Poola kuninga valimist. See oli protsess, mille käigus Poola aadlikud valisid omale keskajal ja hiliskeskajal kuninga.

Pandeemia ja sõja tõttu on kasvanud komisjoni mõjuvõim EL-i tervishoiu ja kaitsepoliitika kujundamisel. Seetõttu tahavad mitmed poliitikud, et komisjoni järgmine juht valitakse Spitzenkandidateni süsteemi raames.

Ursula von der Leyenil on hetkel kaelas ka uurimine seoses vaktsiiniostudega Pfizerilt, milles on korruptsiooni tunnuseid. Teda peetakse vastutavaks ka Saksa Bundeswehri allakäigu eest ajal, mil ta oli Saksa kaitseminister.

ERR kirjutab ka sellest, et “Katariga seotud korruptsioonijuhtum raputab endiselt Brüsseli poliitilisi ringkondasid, kuid nüüd on tähelepanu koondunud Euroopa Komisjoni liikmete reisidele väljapoole Euroopat.

Viis kuud pärast Katariga seotud korruptsiooniskandaali puhkemist Euroopa parlamendis ujub endiselt pinnale uusi fakte, mis euroametnike ja poliitikute suhtes kahtlusi tekitavad. Nädalavahetusel avaldas väljaanne Politico ülevaate sellest, kuidas Euroopa Komisjoni liikmed on korduvalt lasknud oma reisidega seotud kulusid kinni maksta välisriikide valitsustel.”

Allikas: ERR