Suurbritannias oli sunnitud ametist lahkuma suurte kogemustega sõjaväearst, kuna ta julges kirjutada sotsiaalmeedias, et mees ei saa olla naine. Endine Briti sõjaväe reservohvitser ja suure lahingukogemusega arst Kelvin Wrightm oli sunnitud teenistusest lahkuma, sest sattus oma sotsiaalmeediapostituste pärast uurimise alla.
Daily Telegraph kirjutab, et Wright postitas meemi, milles tsiteeris tuntud feministi Helen Joyce’i: „Kui naised ei tohi seista avalikus kohas ja öelda, et mees ei saa olla naine, siis ei olegi naistel üldse mingeid õigusi.“ Selle postituse peale alustati Wrighti suhtes siseuurimine mittekorrektse keelekasutuse tõttu. Kogenud arst oli sunnitud armeest lahkuma. „Selline minu au teotav rünnak õõnestas täielikult minu positsiooni. Mul ei olnud võimalik jääda ohvitsere niivõrd lugupidamatult kohtleva sõjaväe teenistusse,“ ütles Wright. „Millise sõnumi saadab see armeeteenistuses olevatele naistele, kui pelgalt naiste olemasolu ja naiste õiguste mainimise eest alustatakse koloneli suhtes uurimine? Mina tunnen, et mul ei ole muud võimalust, kui viia juhtunu avalikkuse ette. Tekib küsimus, kes juhib sõjaväge: kas ülemjuhataja või Stonewall [geikogukond]?“
Tegemist on juba mitmenda sarnase skandaaliga Briti armees. Hiljuti oli kuningliku õhuväe (RAF) juhataja sunnitud avalikult vabandama õhuväe ebaseadusliku nn mitmekesisuse poliitika pärast, millega diskrimineeriti valgeid meespiloote. Ülemjuhataja Sir Richard Knighton tunnistas, et teatud juhtudel eelistati valgetele meespilootidele teenetele vaatamata naisi või mõne etnilise vähemuse esindajat.
„Tunnistame, et mõningaid mehi diskrimineeriti. Tegemist on 31 isikuga, kellel ei võimaldatud kandideerida 5000 naelase boonusega ametikohale. Me teame, kes need isikud on ja me pakume neile tagasiulatuvalt saamata jäänud tasu saamise võimalust,“ kirjutas Knighton oma vabanduses. „Sel hetkel värbamis- ja valikuprotsessis osalenud ohvitserid tegutsesid parimate kavatsuste kohaselt, kuid ühtlasi on selge, et vastavate suundumuste elluviimise eest vastutavate isikute tegevus tekitas küsimusi ja oli viis, kuidas juhtkonna pikaajalisi eesmärke mitmekesisuse edendamiseks õhuväes tõlgendati isikliku kasu huvides, oli vale.“
Allikas: Daily Telegraph, Breitbart News