Ungari ja Itaalia konservatiivsed ühingud asutasid hiljuti koostöö tugevdamiseks liidu, mille eesmärgiks on astuda aktiivsemalt vastu vasakprogressiivsuse juurutamisele ja traditsiooniliste väärtuste õõnestamisele. Koostöölepingule kirjutasid alla Miklós Szánthó (Ungari mõttekoja Center for Fundamental Rights direktor), Péter Törcsi (Ungari uurimiskeskuse Oeconomus juhatuse liige), Daniele Scalea (Itaalia uurimiskeskuse Centro Studi Mchiavelli president) ja Francesco Giubilei (Itaalia mõttekoja Nazione Futura president). Koostöö eesmärgiks on koonduda ja kaitsta Lääne kultuuri selle suveräänsuse vastu suunatud koordineeritud rünnakute eest. Mõttekodadel on aeg hakata tegutsema ja tõusta ühistel väärtustel tuginevateks tegeluskodadeks!
Itaalia ja Ungari konservatiivid on mõistnud, et nende rahvaid ähvardavad sarnased ohud. Poliitilised, kultuurilised ja ideoloogilised rünnakud Lääne traditsiooniliste väärtuste vastu on väga ilmsed ja neid juhitakse valvsa progressiivsuse, soopropaganda ja illegaalse migratsiooni kaudu. „Meie, Itaalia ja Ungari konservatiivid, ei saa identifitseerida end vasakpoolsusest välja kasvanud pseudoprogressiivse ideoloogiaga. See ideoloogia on hüljanud Euroopa pärandi alustalad. Meie ütleme, et meie kultuuriline suveräänsus ei ole midagi, mille üle arutada,“ ütles Miklós Szánthó.
Allkirjastatud deklaratsioon lükkab tagasi nn rahvusülesuse põhimõtte. Tegemist on hoiatusega Euroopa Liidus aset leidvate föderaliseerumise tendentside eest. Ungari ja Itaalia konservatiivid peavad Euroopa jaoks oluliseks tugevate suveräänsete rahvusriikide koostööd. Koostöölepingus toonitatakse Lääne kultuuri põhiväärtuste – Jumala, kodumaa, perekonna ja vabaduse – olulisust ning kinnitatakse pühendumust neile arusaamadele, rõhutades ühtlasi vaba mõttevahetuse ja viljaka koostöö tähtsust.
„Ungari ja Itaalia konservatiivsete jõudude ühendamise aluseks on tugev vastastikune mõistmine,“ märkis Daniele Scalea. „Meie moto: „Ühiselt me seisame, killustatult langeme,“ võtab suurepäraselt kokku meie pühendumuse väärtuste kaitsel, mis on kujundanud meie rahvaid pikki sajandeid.“
Allikas: Ungari mõttekoda Center for Fundamental Rights