Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Uus poliitkorrektne trend liberaalses Lääne-Euroopas: kui on islamiterrorist, siis tingimata vaimuhaige

-
04.12.2023
Afganistani talibid võivad segastena tunduda, aga see ei tee neid vähem ohtlikuks.
© Scanpix

Pole raske arvata, kust on pärit Mart Võrklaeva teadmine, et makse tõstes maksud langevad, Margus Tsahkna arvamus, et parim viis Venemaa diktaadile vastu hakata on Venemaa diktaadile alluda ning Signe Riisalo tarkus, et lastetoetusi saab suurendada neid vähendades – Euroopa Liidus näiteks arvatakse, et islamiäärmuslus pole mitte poliitika, ideoloogia või usufanatism, vaid vaimuhaigus.

Kui guugelda läbi Lääne-Euroopas viimasel ajal toimunud islamistlikud üksiküritajate verised rünnakud, siis ühise joonena jookseb sealt läbi “diagnoos”, et ründaja olevat vaimuhaige või psüühhiliselt ebastabiilne. Võib olla on usufanatismil tõesti midagi ühist ärakeeramisega, aga kui vaadata Hamasi või Islamiriigi tegemisi, siis on see liiga lihtne seletus, pigem poliitkorrektne tõlgendus, et mitte seostada äärmusislamiste islami kui usuga.

BNS vahendab: “Nädalavahetusel Pariisis Saksa turisti tapnud vaimsete probleemidega radikaliseerunud islamisti psühhiaatrilises ravis tehti viga, ütles esmaspäeval Prantsuse siseminister Gerald Darmanin. “Tegemist on selge läbikukkumisega, mitte luureteenistuse poolses jälgimises, vaid psühhiaatrilises mõttes,” ütles Darmarin usutluses telekanalile BFM.

Ministri sõnul oli pussitajal “akuutne vaimuhaigus”. “Arstid ütlesid korduvalt, et tal läheb paremini, et ta on normaalsem ja võib viibida vabaduses,” ütles Darmanin.”

Kui konkreetsel islamistil oligi midagi peas sassis, siis ei tähenda see, et radikaliseerumine toimubki ainult psühhiaatria raames. Pigem annab üks agressiivne religioon võimaluse pühakirja agressiivselt tõlgendada, sellest sünnib religiooni poliitiline variant ehk islamism, ja see viib verevalamisteni. Vaimuhaigusega on tegu üksikjuhtumitel, tavaliselt on tegu usulise või ideoloogilise fanatismiga.

Prantsusmaa on lasknud endal pinnal tekkida meeletult suurtel islamikogukondadel, kes elavad oma reeglite järgi, ta kardab neid ärritada ja situatsiooni veelgi hullemaks ajada ning seetõttu üritab ehtsat terrorismi seletada vaimuhaigusega. Olukord saab sellest ainult hullemaks minna.

Uudiste tarbijad on juba ammu ära märganud, et kui kirjutatakse verisest rünnakust ja ründaja tausta avatakse võimalikult vähe, on tegu sisserändaja ja sageli islamiusulisega, ning üsna kindlalt võib varsti oodata “vaimsete häirete” diagnoosi. Kui just terrorist ise oma sidemeid Islamiriigiga pole reklaaminud.

Uued Uudised

Samal teemal Võitlus oma rahva, tema keele ja kultuuri eest ning agressiivsete võõraste vastu on Euroopa liberaalide ja vasakpoolsete arvates “paremäärmuslus”