End pärast peaministriametit taas advokaadina nägev Kaja Kallas heidab haridustöötajatele ette streigi ajastust.
Nimelt rääkis ta äsja meediale, et „küsimusi tekitab, miks hakkavad õpetajad streikima ajal, mil riigieelarve on juba vastu võetud“.
https://www.err.ee/1609217044/kallas-kusimusi-tekitab-opetajate-streigi-ajastus
Huvitav küll, millisest kuupäevast alates on Kallase arvates õpetajatel õigus streikida?
Streigi korraldamise õigus tekkis õpetajatel alles 6.detsembril. Sellel kuupäeval lõppes lepitusmenetlus. Lisaks on kohustus streigist ette teatada kaks nädalat. Riigikogus võeti eelarve vastu 8.detsembril.
„Riiklik lepitaja allkirjastas eriarvamuste protokolli, millega lõppeb lepitusmenetlus Eesti haridustöötajate liidu (EHL) ning haridus- ja teadusministeeriumi vahelises kollektiivses töötülis üldhariduskoolide õpetajate järgmise aasta töötasu alammäära küsimuses. Lepitusmenetluse lõpetamine tähendab, et valitsus võib kehtestada kooliõpetajate palga alammäära järgmiseks aastaks enda äranägemisel, haridustöötajate ametiühingul aga tekib õigus korraldada streik üldhariduskoolides, järgides kollektiivse töötüli lahendamise seaduses sätestatud tingimusi.“
https://www.err.ee/1609186369/riiklik-lepitaja-lopetas-opetajate-palgatousu-labiraakimised
Kui Kaja Kallas on öelnud, et näeb end pärast praegust ametit taas advokaadina, siis võiks tal seadustest mingi ettekujutus olla, mitte niisama paugutada.