Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Rene Koka juhitud Riigikogu Raplamaa toetusrühma liikmed kohtusid vallajuhtide ja ettevõtjatega

-
28.05.2024
Riigikogu Raplamaa toetusrühma liikmed Järvakandis tegutsevas jäätmeklaasiga tegelevas tehases

Riigikogu Raplamaa toetusrühma liikmed külastasid Järvakandi kultuurihallis toimunud Raplamaa Omavalitsuste Liidu täiskogu koosolekut. Riigikogu saadikutest olid kohal toetusrühma esimees Rene Kokk, aseesimees Varro Vooglaid ning liikmed Siim Pohlak ja Arvo Aller.

Rene Kokk ütleb, et sellisel kujul oldi visiidil esimest korda. „Viimati kohtusime Toompeal tänavu 29. aprillil Transpordiameti esindajatega, kohtumisest võtsid osa ka Raplamaa omavalitsuste juhid Kehtnast, Kohilast ja Märjamaalt. Arutelu teemadeks olid teetaristusse tehtavad investeeringud lähiaastatel Raplamaal ning Tallinn – Rapla – Türi maanteel oleva ohtliku teepiirde tulevik mis on tänaseks ka sellisel kujul juba eemaldatud,“ ütles Kokk.

„Ohtlik teepiire on olnud üks murekoht juba selle paigaldamisest saadik. Ega ma isiklikult kõige paremaks lahenduseks ka uut kummipostidega tee eraldamist ei pea, kuid metsloomad saavad hakata nüüd ilma teele piirde taha lõksu jäämata teed ületama. Selle eelmise lahenduse juures oleks pidanud olema 2+1 lahendus ning kahel pool ka metsloomade tõkkeaiad.“

Kohtumisel Rapla omavalitsuse liiduga tuli jutuks ka Kesk-Eesti regionaallepe, mille puhul kõlas skeptilist suhtumist.
Rene Kokk tunnistab, et ta on ka ise selle uue algatuse suhtes skeptiline. „Meil on juba olemas maakondlikud arendus- ja ettevõtluskeskused, Eesti Linnade ja Valdade Liit, Regionaal- ja põllumajandusministeerium ning veel mitmeid asutusi ja organisatsioone kes tegelevad samade teemadega,“ ütles Kokk.

„Näen Toompeal tihti uusi EL-i direktiive millega püütakse reguleerida eelmise direktiivi rakendamise võimetusest tulenevaid olukordi aga uue direktiivi loomine ei anna uut kvaliteeti. Siin on minu arvates selle uue regionaalleppega sama oht, et tehakse erinevaid plaane, kulutatakse aega, dubleeritakse juba varasemalt väljatöötatud kavasid aga lõpptulemusena rahastust kuskilt paistmas ei ole, et paberile pandut ka reaalselt teostada. Mis puudutab kas Raplamaa peaks piloodis jätkama või kõrvale astuma siis selle kasuteguri peavad ära tunnetama meie esindajad, kes töös osalevad. Kui tunnetus on, et panustatud aeg on tulemust väärt, siis tuleb jätkata,“ rääkis Kokk.

Riigikogu Raplamaa toetusrühma liikmed külastasid ka kahte Järvakandis tegutsevat jäätmeklaasiga tegelevat tehast. “Tehaste külastus jättis väga hea mulje, ettevõtjad on riigi rahanduse üks alustugesid ning loodud töökohad mõjutavad otseselt omavalitsuste tulubaasi. Soovin mõlema tehase kollektiividele jõudu ning eraldi tahan tänada Mait Järvikut ja Ants Susi kes meile tehaseid tutvustasid,” ütles Kokk.