Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Riigikogu infotunnis kujunes kuumaks teemaks Kaja Kallase osalemine salapärase Bilderbergi grupi töös

-
05.06.2024
Nii turvati Bilderbergi grupi kohtumist 2015. aastal Austrias ühes Alpi mägihotellis.
© Scanpix

Kolmapäevases Riigikogu infotunnis küsis rahvuskonservatiivist saadik Arvo Aller välisministrilt peaministri nahas Margus Tsahknalt peaminister Kaja Kallase osalemise kohta nn Bilderbergi grupi töös ja see vallandas pikema arutelu.

“Valitsuse kodulehel on selline huvitav uudis, et peaminister Kaja Kallas viibib 30 maist kuni 2. juunini Hispaanias välispoliitika ja julgeolekuteemalisel Bilderbergi kohtumisel. Vikipeedia ütleb, et Bilderbergi grupp on loodud selleks, et korraldada Euroopa ja Ameerika suhtlust, ning selle kohtumise probleemiks peetakse kohtumistel toimuvate arutelude salastatust, ajakirjanikke sinna ei lubata. Seda gruppi on peetud ka uue maailmakorra juurutajateks ning esimeseks maailmavalitsuseks, sest grupis tekkivad arvamused võivad saada maailmas edaspidi teostatava muutuste aluseks. Ja seal kehtib Chatham House’i reegel, mis tähendab, et avalikustada ei tohi kõneisikute ja teiste kohtumisel seal osalenute identiteeti. Seda kasutatakse kõikjal maailmas, et võimaldada kohtumisel ühtaegu sõnavabadust kui ka konfidentsiaalsust. Ja see võimaldab sõna võtta eraisikuna. Nüüd minu küsimus on selline, et kas peaminister, keda te asendate, osales sellel kohtumisel valitsuse esindajana või oli ta seal eraisik ja oli selleks ajaks omale puhkuse võtnud?” küsis Arvo Aller.

Margus Tsahkna vastas: “See on täiesti tavaline ja ei olnud meie peaminister ainukene riigipea, kes sellel kohtumisel osales. /…/ Ma arvan, see on ka tunnustus meie välispoliitikale laiemalt, et meie peaminister on sinna kutsutud ja seal ta ka osales. /…/ Ma jään teile vastuse võlgu, kas oli ametlikult ka puhkus registreeritud või mitte. Minu teada mitte. Tegu oli peaministri tööosaga. /…/ Ma ei näe küll mitte midagi taunimistväärt või kuidagimoodi kummalist selles, et meie peaminister on kutsutud sellistele aruteludele, vaid pigem vastupidi – Eesti välispoliitiline roll ja jalajälg on oluliselt suurem, kui meil võib-olla mõned aastad tagasi nad olid.”

Arvo Aller küsis üle: “Te ikkagi ei öelnud, kas ta osales seal siis eraisikuna või valitsuse esindajana. Te väitsite, et te arutasite seda kohtumist, käisite võib-olla ka mõnede jutupunktid üle ja kõik see jutt juurde sinna, et see on Eestile hästi oluline. Mis see tulemus on, kui mitte mingit tulemust sealt ei tule, Eesti riigi jaoks sealt midagi ei tule, otsustatakse mingis kabinetivaikuses. /…/ Te oskate äkki natuke rohkem lahti seletada, kas on sealt mingit tagasisidet juba tulnud. On peaminister teiega rääkinud? Miks tema käest ei ole saanud siiani küsida? Sest eelmises infotunnis peaminister ütles, et jumal tänatud, ta enam siia ei pea tulema. Kas ta siis nüüd on kaks nädalat puhkusel, on ta Eestist ära? Nii et meil on järgmine nädal viimane istunginädal kahjuks, muidu oleks kindlasti peaministri käest otse seda küsinud. Aga oskate natuke rohkem avada, millest seal peaminister võib-olla teile rääkis, kuna ta eile oli Eestis ka?”

Tsahkna: “Ega peaminister ei ole kunagi nii-öelda eraisik, kui ta on peaminister. Küsimus on, kas ta on lähetatud või ta on läinud sinna oma puhkuse ajast. See on see fakt, mida ma siin jään võlgu, aga kindlasti on see väga lihtsalt ja avalikult selgitatav. Mida arutati, mida mitte, ka minul ei ole olnud viimase nädala jooksul võimalik peaministriga kokku saada füüsiliselt.”

Järgmine küsimus tuli Helle-Moonika Helmelt: “Kindlasti peavad riigijuhid kohtuma ja arutama probleeme maailmas, aga üldjuhul on need ikkagi sellised avalikud kohtumised ja kõik see, mis seal arutatakse, pärast on pressikonverentsil ja sellest ka inimestele räägitakse. Aga kohtumine, millel räägitud asjad ei ole avalikud, on järelikult salakohtumised ja kui suveräänse riigi juht käib salakohtumisel, siis see on märgiline ja see ei ole sugugi mitte hea märk. Tegelikult on väga suur probleem, et me ei juhi ise enam oma julgeoleku-, majandus- ja tervishoiupoliitikat, vaid seda juhivad meil ikkagi valitsusvälised organisatsioonid, keda keegi pole valinud, kellel ei ole mitte mingisugust mandaati, kes jagavad meile, kui otsustatakse, mingisuguseid asju, jagatakse meile mingisuguseid suuniseid ja juhiseid, mis on täitmiseks, nagu organisatsioonid ÜRO, WHO, IMF, Trilateraalne Komisjon, Bilderbergi grupp.
Bilderbergi grupi kohtumisel osalevad riigipead, pankurid, ettevõtete juhid. Nad esindavad ikkagi nendel kohtumistel iseennast, mitte organisatsiooni, kus nad töötavad. Selles mõttes on ikkagi küsimus väga õhus, et kui Kaja Kallas käis seal kohtumisel, siis kes maksis selle sõidu kinni, kes maksis need hotellid kinni. Kui maksis maksumaksja, siis on maksumaksjal ja Eesti avalikkusel ka õigus teada, mida seal räägiti.”

Peaministri “aseaine” Margus Tsahkna vastuse võib kokku võtta üheainsa lausega tema pikast süüdistustelaviinist: “Ma ei ole absoluutselt teie Kremli-narratiiviga nõus.”

Opositsioon ei jätnud küsimust niisama, Tsahknalt küsiti: “Eelmisel nädalal osales Kaja Kallas Bilderbergi kohtumisel. Kas ta teavitas valitsus sellest, mida arutati ja milliseid kohustusi ta Eesti riigile võttis?” ja “Te ütlesite, et peaministril ongi õigus käia Bilderbergi klubi ja mingite teiste klubide koosolekutel Eesti peaministrina. Kas see laieneb igasugustele klubidele või näiteks,Vabamüürlaste klubile või Lion’s klubile? Kuidas neid riigivisiite niimoodi planeeritakse ja kuidas seda eesti rahva raha eest kinni makstakse?”

Päris infotunni lõpus puudutas saadik Mart Maastik veel korra seda küsimust: “See on kinnine klubi, kus aetakse salajaselt asju selles mõttes, et sellest ei teavitata, mis tulemused on või mis teemadel arutatakse. Minu küsimus on see, kas tõesti riik maksab kinni, maksumaksja maksab kinni kõik ka peaministri ja ka teiste ministrite sellised külastused klubidesse, mis iganes organisatsioonidesse, millest meil puudub ülevaade, me ei tea, mis asju seal aetakse ja samamoodi me ei saa vastuseid, mis suhtes peaminister seal esindab või keegi teine. Ma küsin veel kord teie käest, kas te peate õigeks seda, et kõik sellised hämarad külastused makstakse Eesti riigi maksumaksja poolt kinni?”

Vastuseid selle kohta, mida tegi Kaja Kallas Bilderbergi grupi koosolemisel, Eesti avalikkus seega Tsahknalt ei saanudki.

Allikas: Riigikogu stenogrammid