Kaja Kallas, Signe Riisalo, Liisa Pakosta ja teised naispoliitikud on alati rõhutanud, et naised polevat jalgadega sünnitusmasinad ja tähtis olevat neile igakülgseid võimalusi ja valikuid anda, kuid nüüd hüljati põhimõtted ja mindi ka naiste hakkamasaamise kallale.
Politoloog Martin Ehala kirjutab, et valitsus plaan lõpetada alates 2026. aastast ülalpeetavate abikaasade sotsiaalmaksu tasumise, on küüniline ja vastuolus võimurite senise ideoloogiaga.
„Kõik ülejäänud inimesed teevad tööd, selleks et tagada omale ravikindlustust, ja meie ühiskonnana maksame siis avaliku raha eest kinni neile, kelle peres on jõukust sedavõrra palju, et üks vanem võib jääda koduseks ja ei peagi tööl käima,” rääkis sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo.
Ehala hinnagul ütles Riisalo otse välja, et lastega kodus olevad naised on tööpõlgurid, mis näitab, kui puudulik on ministri intelligents ja empaatiavõime.
Ehala sõnutsi on siiani räägitud, et naiste õlul on liiga palju tasustamata tööd, eriti kodus, seni on riik neid sotsiaalmaksuga aidanud, nüüd aga ütleb sotsiaalkaitseminister julmalt, et nad on loodrid.
Politoloog lisab, et kui varem räägiti, et naised on surutud pliidi ja rusika vahele, siis nüüd on nad kontoritooli ja kurja keele vahel. Igatahes on Signe Riisalo sõnad ja teod hoobiks naistele, kes on oma õiguste eest just pöetud peaga feministist ministri eestvedamisel võidelnud.
Ehala arvates on sageli majanduslikult kasulikum, kui naine on lastega kodus. „Pole välistatud, et meede läheb riigile lõppkokkuvõttes rohkem maksma kui sellega kokku loodetakse hoida. Naisi ja emadust on aga alavääristatud miljoni eest,” ütles Ehala.
Signe Riisalo ülemused Brüsselis poleks tema tegevusega rahul. Nimelt teatas Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen kolmapäeval, et liikmesriike naisi volinikukohtadele nimetama saada on olnud tõsine katsumus.
Von der Leyen palus Euroopa Liidu riikidel esitada juunikuiste Euroopa Parlamendi valimiste järel moodustatava uue EK volinikukandidaadiks nii mees kui naine.
Enamik liikmesriike ei täitnud seda palvet. Lisaks von der Leyenile ja EL-i välispoliitikajuhiks pakutud Eesti ekspeaministrile Kaja Kallasele esitati 27-liikmelisse meeskonda vaid neli naist.
Signe Riisalo on seega feministina kallale läinud nii Brüsseli seisukohtadele kui ka naisõiguslusele.
Valitsus tõestab taas, et oma läbikukkunud poliitika kinnimaksmiseks minnakse kallale juba ükskõik kelle rahakotile, ainult oma toiduahel on kaitstud. EKRE valitsuses olles püüti just maksukoormust vähendada ja aktsiise allapoole tuua.
Uued Uudised