Reformierakonna auesimees Siim Kallas ei saanud terve oma elu lahti “kümne-miljoni-dollari-mehe” staatusest ja see läheb temaga kaasa ka poliitpensionile. Vähem on ehk teada tema seotus VEB Fondi skandaaliga, mis on paljud pannud küsima, kuidas ühe mehega nii palju jamasid juhtub. “Rahapesuministrit” Jürgen Ligit ja kilekotimeest Kristen Michali arvestades paljude meestega.
BNS vahendab: “Reformierakonna asutaja ja auesimees Siim Kallas on otsustanud lõpetada pikaaegse karjääri poliitikas ning taandub ka Riigikogust.”
Kümne miljoni dollari afääris mõisteti Siim Kallas kord süüdi, kord õigeks ja lõpptulemus jäigi ebaselgeks, samuti aegus kogu kaasus.
Või nagu kirjutab Vikipeedia: “Riigikohus tühistas osaliselt Kallase õigeksmõistmise ning saatis osa süüdistusest tagasi arutamiseks Tallinna linnakohtus. Kohus pidi uuesti arutama Kallasele esitatud süüdistust valeandmete esitamises Eesti Panga audiitorile. Linnakohus mõistis Kallase teist korda õigeks, kuid protsess pidi jätkuma ringkonnakohtus. 23. oktoobril 2000 keelas riigi peaprokurör Raivo Sepp prokuratuuril asja edasi kaevata.”
VEB Fondi afääri ajal oli ta Eesti Panga president ning seega Eesti-poolne vastutaja. Enne Skandinaavia pankade rahapesu läbi Eesti peeti fondi lugu suurimaks pangarööviks Eestis.
Siim Kallast peetakse sageli ka meheks, kes tuli Nõukogude Liidu struktuuridest sujuvalt üle Eesti Vabariigi omadesse ning sealt edasi Euroopa Liidu võimuringkondadesse. Ta oli NLKP liige aastatel 1972–1990.
Siim Kallase tütar Kaja Kallas oli üle kolme aasta Eesti peaminister, leides väidetavalt välismaal suurt tunnustust Ukraina eest võitlejana (mida tumestas tema abikaasa Vene-äri ja läbikukkumine miljoni mürsu Ukrainale leidmise kampaanias), kuid lastes samas Eesti majanduse põhja.
Lapsesuine Kaja Kallas tekitas avalikkuses nördimust, kui ta ütles pensionäre hurjutades, et tema vanemad elavad pensionäridena väga hästi ega vaja riigilt toetust.
Liberaalne mooramaamees on oma töö teinud ja võib minna elulooraamatuid kirjutama.
Uued Uudised