Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

“Me ei täida“ pandeemialepingut, ütlevad 26 USA vabariiklasest kuberneri WHO-le

-
09.09.2024
© The Defender

29. augustil välja antud ühisavalduses süüdistasid kubernerid WHO-d pandeemialeppe kasutamises, et püüda „ühte maailma kontrolli tervishoiupoliitika üle“. Defenderi reporter ja teadlane Suzanne Burdick teatas 4. septembri pressiteates, et 26 USA kuberneri, üle poole riigi riigijuhtidest, teatasid, et nad ei järgi Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) juhitud ülemaailmset katset kontrollida USA ameeriklaste tervist.

29. augusti avalduses märkis kuberneride ühenduse enamus, et tegemist on WHO katsega „kontrollida ühte maailma tervishoiupoliitikat“, edendades “pandeemiakokkulepet“ või “pandeemialepingut“.

Alates 2021. aastast on WHO koostanud ettepanekuid pandeemialepingu sõlmimiseks ja 2005. aastarahvusvaheliste tervise-eeskirjade (IHR) muutmiseks.

Organisatsiooni viimasel Maailma Terviseassamblee istungjärgul, mis lõppes selle aasta 1. juunil, ei leppinud WHO läbirääkijad kokku pandeemialepingu lõplikus eelnõus. Siiski võtsid nad „konkreetsed kohustused viia lõpule läbirääkimised ülemaailmse pandeemiakokkuleppe üle hiljemalt aasta jooksul ja võib-olla 2024. aastal“, teatas WHO.

Dr Meryl Nass, kodanikualgatuse rohujuure organisatsiooni Door to Freedom asutaja, ütles Defenderile, et kuberneride avaldus on „praegu väga vajalik“, sest Ühinenud Rahvaste Organisatsioon (ÜRO), mis juhib WHO-d, „püüab saavutada maailma kontrolli selliste hädaolukordade üle nagu küberhädaolukorrad, tarneahela hädaolukorrad või avakosmose hädaolukorrad.“

Laialdaselt on saadud aru, „ÜRO süsteemi kasutatakse selleks, et tsentraliseerida oma kontrolli ja usurpeerida riiklikku suveräänsust,“ ütles Nass.

Kubernerid teatasid oma avalduses, et keelduvad WHO pandeemialeppe täitmisest, kuna see koondaks võimu WHO kätte, ohustades seeläbi riiklikku suveräänsust, osariikide õigusi ja USA põhiseadusega tagatud vabadusi.

26 kuberneri viitasid selle aasta 22. mai kirjale, mis esitati USA president Joe Bidenile, milles 24 vabariiklasest kuberneri väljendasid muret WHO ettepaneku pärast. Kirja kohaselt annaks kavandatav leping „WHO-le, eriti selle kontrollimatule peadirektorile, volitused piirata USA kodanike õigusi, sealhulgas selliseid vabadusi nagu kõne, privaatsus, reisimine, arstiabi valik ja teadlik nõusolek, rikkudes seega meie põhiseaduse aluspõhimõtteid“.

WHO ütleb, et on pandeemialepingu läbirääkimistele endiselt pühendunud WHO on rohkem kui kaks aastat püüdnud vastu võtta pandeemialepingu kokkulepet.

2021. aasta detsembris moodustati valitsustevaheline läbirääkimisorgan, et koostada WHO põhikirja alusel rahvusvaheline leping, eesmärgiga tugevdada organisatsiooni pandeemiate ennetamist, nendeks valmisolekut ja neile reageerimist. USA föderaalvalitsus toetas algatust.

Kuigi WHO läbirääkijad ei nõustunud viimasel Maailma Terviseassamblee istungjärgul lepingu lõpliku eelnõuga, kiitsid nad siiski heaks WHO rahvusvaheliste tervise-eeskirjade muudatused.

Heakskiidetud muudatused ei sisaldanud aga paljusid kõige piiravamaid ettepanekuid, mille pärast muretsesid tervisevabaduse kaitsjad, teatas Defender.

Nass kirjutas oma Substackis, Maailma Terviseassamblee „pidi näo päästmiseks midagi vastu võtma ja globalistidele oli selgeks saanud, et neil ei läheks paremini, kui nad otsuse edasi lükkaksid“.

USA osariikide tegevus on WHO pandeemiaplaani alistamisel “keskne“ USA osariikide tegevus oli “keskne“, et võita WHO plaan tsentraliseerida kontroll rahvatervise üle väljakuulutatud hädaolukordades, ütles Nass Defenderile.

„Laste Tervisekaitse ja Door to Freedom olid selle strateegia väljatöötamisel kesksel kohal,“ ütles ta, lisades: „Põhiseaduse 10. parandus jätab osariikidele kõik volitused, mida keskvalitsusele konkreetselt ei antud.

Tervishoid ei olnud kunagi föderaalne asutus. Seetõttu kutsusime kodanikke üles võtma ühendust oma peaprokuröride, kuberneride, seadusandjate – ja föderaalametnikega, nõudes, et nad ei annaks tervishoiuvolitusi WHO-le üle.“

Mais kutsusid 49 senaatorit lisaks 24 kubernerile, kes kirjutasid oma vastulause, Bideni administratsiooni üles WHO kokkulepet tagasi lükkama.

Lisaks ütlesid 22 peaprokuröri Bidenile, et nad „seisavad vastu igasugustele katsetele võimaldada WHO-l otseselt või kaudselt kehtestada meie kodanike jaoks avalik poliitika“.

Paljud osariigid, sealhulgas Utah, Florida, Louisiana ja Oklahoma, kirjutasid õigusakte, et takistada WHO-l tühistada osariikide volitusi rahvatervise poliitika küsimustes. „Olen kindel,“ lisas Nass, „et need jõupingutused kajasid üle kogu maailma ja aitasid kaasa WHO ettepanekute tagasilükkamisele.“

 

Toimetas Revo Jaansoo