Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Boris Johnson paneb oma mälestusteraamatus süü La Manche`i paadirände tekkes Suurbritanniat Brexiti eest karistada tahtvale Macronile

-
30.09.2024
Paljude jaoks tundub imelikuna see, et illegaalid saavad lihtsalt La Manche`i väina kaldal peesitada ja inimkaubitsejaid oodata. Asja selgitab see, kui Prantsusmaa ei üritagi seda protsessi peatada.
© Scanpix

Paljud poliitikateadlikud inimesed on jahmunud selle üle, kuidas saab Euroopa südames Suurbritannia ja Prantsusmaa vahelisel väinal toimuda inimkaubandus illegaalsete migrantidega, kusjuures Euroopasse saabunud rändlejad ootavad lausa nädalate ja kuude kaupa Prantsusmaa rannikul oma võimalust, ja keegi seda olukorda muuta ei soovi. Nüüd selgub, et tegu võib olla Prantsusmaa presidendi Emmanuel Macroni kättemaksuga Brexiti eest, mis loogiliselt võttes seletaks kõike.

BNS vahendab: “Prantsuse president Emmanuel Macron oli vaenulike Brexiti läbirääkimiste ajal “tõeline nuhtlus” ja tahtis Suurbritanniat Euroopa Liidust lahkumise eest karistada, väidab endine Briti peaminister Boris Johnson oma peatselt ilmuvas mälestusteraamatus “Unleashed”.

Ajalehes Daily Mail ilmunud raamatukatkendites leiab Johnson, et Macroni jaoks oli Brexit “kohutav solvang Euroopa Liidule ja tema maailmavaatele” ning väidab, et pikaleveninud lahutusläbirääkimistel püüdis Prantsuse president “suruda paljudes küsimustes oma saapakontsi Brexiti Britanniasse”.

Kolm aastat pärast Brexiti referendumit Briti valitsusjuhiks saanud Johnsoni sõnul puudutas see muu hulgas väikeste paatidega La Manche´i ületavate migrantide “kasutamist relvana”.

“Mulle tundus vähemalt võimalik, et ta kasutab seda probleemi Valgevene stiili matkides relvana ja võimaldab vaikselt migrantide ülepääsu,” kirjutas Johnson.

Endine Briti peaminister lisas, et Macron oli “võluva käitumisega” ning nad olid “olulistes küsimustes sageli ühel meelel”, kuid et Macron “mõtles seda täiesti tõsiselt, kui ütles, et Suurbritanniat tuleb Brexiti eest karistada”.

Johnsoni mälestused ilmuvad 10. oktoobril.”

Macron pole ainus Euroopa poliitik, kelle tegevuses on nähtud kättemaksu Suurbritanniale ning teiste seas on ära mainitud Euroopa Komisjoni presidenti Ursula von der Leyenit, kes kakles brittidega ka koroonavaktsiinide pärast.