Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kliimavõitlejate destruktiivne tegevus aetakse nüüd katastroofiliste loodusnähtuste kaela

-
09.10.2024
Saksamaa üleujutuste laienemise taga on roheliste otsus, et looduslikke jõgesid kindlustustega piirata ei tohi.
© Scanpix

Kui jälgida uudiseid, siis torkab kohe silma, et laastavad ja ohvreid nõudvad looduskatastroofid kirjutatakse pikemalt mõtlemata “inimtekkelise kliimasoojenemise” kaela – kuigi inimesed on neid protsesse mõjutanud hoopiski teistmoodi.

Saksamaad räsisid hiljuti suured üleujutused, mille põhjuseks tembeldati kõhklematult kliimaprotsessid. Tegelikkus on tugevasti teistsugune – nimelt lõpetati Saksamaa roheliste valitsusse pääsedes paljud projektid, mille eesmärgiks oli kindlustada üleujutusohtlikes olukordades kaldavööndit, teid ja mitmesuguseid rajatisi. Rohelised väitsid nimelt, et sel kombel rikutakse loodust.

Kuna ohtlikes kohtades enam kindlustustöid ei tehta, siis ongi välja kujunenud olukord, kus tulvaveed pääsevad vabalt läbi ja lõhuvad ka need kindlustused, mis siiani vastu pidasid. Tagajärjeks ongi suuremad purustused ja inimohvrid, mis tulevad paradoksaalselt hoopis sellest, et inimesed enam ei kindlusta ennast ja oma vara looduse rünnakute eest.

Nii väidab värske uudis: “Kliimamuutused tugevdasid orkaani Helene vihmasid ja tuuli ligikaudu 10 protsendi võrra, selgub kolmapäeval avaldatud uuringust. USA kaguosas möllanud Helene tappis septembris üle 230 inimese.” Tõenäoliselt on orkaani hukatuslik mõju tingitud hoopis sellest, et rohelised ei luba kaitseehitistega “loodust rikkuda”.

Eestiski on läbimõtlemata kliimavõitluse mõju näha, kasvõi Pääsküla rabas, kus selle taastamise käigus on üle ujutatud ka rappa viiv kergliiklustee.

Rohepöörde aegadel on ka sõnastus muutunud hüsteerilisemaks. Nimelt väidab Maaleht, et troopiline torm muutvat Eesti ilma lähipäevadel ekstreemseks.

Seda kommenteeritakse sotsiaalmeedias järgmiselt: see on keeleline rohepöörde filter.

Troopiline torm = sügisilm
Kuumalaine = päikseline suveilm
Raske bioloogiline reostus = lehm peeretas jne.

Meenuvad ka sel suvel levinud temperatuurikaardid, kus Euroopa kaardid oli kurjakuulutavalt tumepunased – samas leidsid inimesed aastatetaguseid kaarte, kus sama temperatuuriga alad olid roheka või kollase värviga, mis näitab, et sama temperatuuri varem katastroofilisena ei kirjeldatud.

Uued Uudised