Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Jürgen Ligi laiamine mõjus tervist kahjustavalt

-
26.10.2024
Evelin Poolamets ja Helle-Moonika Helme

Postimees täheldas, et neljapäeval kell 18 oli Toompealt puudunud EKRE fraktsiooni aseesimees Helle-Moonika Helme juba Tartus vestlusõhtul, mille teemaks oli „Reformimaffia koos euroliiduga ärastavad eestlaste loodusvarad?“.

Ajujahi tulemusel said žurnalistid teada, et eelmisel õhtul olid Helle-Moonika Helme ja Evelin Poolamets riigikogust viimased lahkujad. „Ta oli näost täiesti hall,“ rääkis Helme Poolametsast. „Mina isiklikult mõtlesin, et ka mina. Tundsin, et mul on süda paha, olin täiesti läbi, peavalu. See oli kõik seetõttu, mida Jürgen Ligi meile seal korraldas,“ lausus Helme ajalehele.

„See oli nii õudne! Läksin koridori ja seisin seal, ajakirjanik Anne Raiste küsis mult, kas ma otsin midagi või kedagi. Ma ütlesin, et jah, otsin ajakirjanikku, kes tuleks ja küsiks mu käest, kuidas ma tunnen ennast pärast seda, mida Jürgen Ligi on mulle öelnud. Mitte kedagi ei huvita!“ rääkis Helme.

Ta lisas, et terve see nädal, kui Jürgen Ligi neid mõnitas ja sõimas, pidi ta igal õhtul ennast tabletiga mürgitama, sest see on tervist kahjustav töö – igal õhtul pea lihtsalt plahvatab.

Helle-Moonika Helme sõnul on loomulik, et pärast selliseid üleelamisi variseb inimese immuunsüsteem kokku. „Kui sind on nii solvatud ja nii üle triigitud. See on kohutav! Ma üldse ei imesta, et Evelini tervis üles ütles,“ ohkas Helme.

„Evelin andis meile teada, et ta tütar on Covidis ja siis oligi nii,“ põhjendas Helme otsust neljapäeval riigikogu istungile mitte minna. „Mina ei oleks nagunii läinud, sest mul oli Tartus kohtumine,“ selgitas ta, lisades, et mitmel fraktsioonikaaslasel oli samal ajal ka kohaliku omavalitsuse istung.

Helme ütles, et koalitsioonierakonnad tegid neljapäeval istungi ärajätmisest draama ainult seetõttu, et nad pidid hääletuseks kohale tulema. „See on kius! Neid ei ole kunagi kuulamas, nad tulevad ainult hääletama. See, et meie istume seal õhtud ja ööd läbi, nemad on koju läinud ammu…“ rääkis Helme. Tema sõnul kannatas seepärast ka riigikogu asespiiker Arvo Aller. „See eilne oli ka Arvo kiusamine! Ta on väga viisakas ja korralik.“

Tartusse vestlusõhtule otsustas Helme ikkagi minna. „Läksin kolmapäeval koju ja mul on oma meetod: Coldrex sisse. Siis on lootust, et ärkad hommikul normaalsena üles,“ rääkis Helme.

„Aga eile hommikul tegin ka Covid-19 testi ära,“ rääkis Helme. Ta rõhutas, et praegu on palju viiruseid tiirlemas, nii et tasub olla ettevaatlik ning enda ja teiste tervise eest hoolitseda.

Neljapäevane riigikogu istung oli elav tõestus üha süvenevast ebatervest vihavaenust erinevate poliitiliste jõudude vahel ning poliitilise kultuuri mandumisest meie esinduskogus.

Olukorras, kus EKRE algatatud riigipühade eelnõu ettekande tegema pidanud Evelin Poolamets jäi viirusesse nakatunult koju ning ka ülejäänud EKRE fraktsiooni liikmed jäid kindluse mõttes eemale, ründasid mõned sotsid (Priit Lomp, Tanel Kiik), reformierakondlased (Karmen Joller) ja veel mõned ainsa EKRE esindajana saalis olnud ja istungit juhatanud Arvo Allerit ligi tund aega ebaterve agressiivsuse ja pilkamise saatel justkui stiilipuhtaks jätkuks eilsele Jürgen Ligi ülbitsemisele.

Kuna Alleri telefon oli jäänud fraktsiooniruumidesse, siis ei saanud ta ka jooksvalt infot, mis juhtunud on. Pärast vaheaja võtmist ja helistamist selgus, et Poolamets on haigestunud.

Teiste seas kukkus tänitama ka perearstina (sic!) tegutsenud Karmen Joller Reformierakonnast, kes äsja oli avaldanud sotsiaalmeedias pika traktaadi Jürgen Ligi kaitseks ning keskendus selles EKRE siunamisele.

„Kui me siin eile arutasime, et väidetavalt üks minister mõnitas Riigikogus, siis minu meelest siin üks erakond on väga korduvalt mõnitanud kõiki Riigikogu liikmeid,“ andis olukorrale hinnangu doktor Joller, teadmata, et puudumise põhjus on Poolametsa lapse haigestumine ning tegemata numbrit sellest, et sellistel puhkudel on arstid, kaasa arvatud tema ise, soovitanud alati isolatsiooni jääda.

Tuntud koroonaspetsialist Irja Lutsar (Eesti 200) teadis aga rääkida, et Eestis ei levigi praegu ühtegi haigust, mille korral peaks lähikontaktsed jääma isolatsiooni. Nii, et unustage need jutud koroonalevikust ja nakatumisest!?

Tegelikult mitte! Ärge usaldage poliitikuid, isegi kui nad on arstid.

Kuidas võtta siis pärisarstide ja terviseameti soovitusi mitte ilmuda kahtluste korral rahva hulka? Nimelt võib tervisematimkoduleheküljelt võib lugeda, et eelmisel nädalal pöördus ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arstide poole 3001 inimest, neist 36,8% olid lapsed.

21. oktoobri seisuga lisandus nädala jooksul 867 COVID-19 haigusjuhtu, seda oli ligi viis protsenti vähem kui nädal varem. Haigestumus on kasvutrendis vanuserühmades 5–9 aastat ning 75+ aastat.

Terviseameti soovituste seas, kuidas kaitsta ennast ja oma lähedasi on soovitus haigena püsida kodus!

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioon algatas pühade ja tähtpäevade seaduse muutmise seaduse eelnõu, millega soovitakse lisada riigipühade hulka ülestõusmispühade teine püha. Lisaks soovitakse eelnõuga ette näha lisapuhkepäevade andmine nädalavahetusele langevate rahvus- või riigipühade eest. See tuleb saali tõenäoliselt ülejärgmisel nädalal.