Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kristen Michal näitab ennast Vene kodanike valimisõiguse osas selgrootu poliitikuna. Või siis Vene selgrooga

-
28.10.2024
Tundub, et Kristen Michali poolest jäävadki Vene kodanikud Eestis valima.
© UU

Vene kodanikelt hääleõiguse võtmine kohalikel valimistel on peaaegu kogu ühiskonna jaoks väidetavalt otsustatud (kõik erakonnad peale ühe on vähemalt sõnades seda toetanud), kuid sotsid hoiavad kogu ühiskonda pantvangis ja Reformierakond on liiga selgrootu, et neid selleks sundida. Võib-olla ei tahagi ja sotsid on lihtsalt koalitsiooni tankis.

BNS: “Peaminister Kristen Michali sõnul üritatakse Venemaa ja Valgevene kodanikelt hääleõigus ära võtta juba järgmise aasta kohalikeks valimisteks.”

Michal räägib mingist debatist (debatt sotsid versus ühiskond?) sel teemal, kuigi tal on võimalik mõjutada asju ka teisel viisil, näiteks koalitsiooni püsimise kaudu, sest tegu on väga põhimõttelise küsimusega. Aga Reformierakond on võimus nii kinni, et pigem laseb ta Putinilt valivad Vene kodanikud ka Eesti valimistele, kui viskab putini-meelsed Läänemetsa sotsid üle parda.

“Vestlus Kristina Kallase ja Lauri Läänemetsaga viis sinnani, et sotsiaaldemokraadid püüdsid hakata lahendust otsima. Seega ei maksa hukka mõista seda, kes lahendust otsib,” rääkis Michal.

Sotside lahendus on juba teada, selleks on meelsuskontroll, kusjuures nad teavad, et see ei toimiks, aga see on võimalus probleemiga kuni lähenevate valimisteni venitada. Mõistlikku lahendust sotsid ei suuda ega saagi pakkuda, ainus lahendus on Vene kodanikud hääleõigusest kompromissitult ilma jätta.

“Kui partnerid jäävad eriarvamusele, hääletab igaüks vastavalt oma südametunnistusele,” ütleb Michal. Ilmselt jäävadki, ja siis? Vene kodanikud jäävad puutumata, kuigi ühiskond nõuab seda?

On lausa uskumatu, et kui agressorriigi kodanikud, kellest väidetavalt 94% toetab Vene presidendivalimistel Putinit, on sedavõrd puutumatul positsioonil, et nende puhul räägitakse hundijutte, kuidas ei tohtivat lojaalsemaid neist eemale tõugata, kuidas piiratavat mingeid nende õigusid, kuidas nad vajavat sidet Venemaaga jne. Mida teeb nende kodumaa, kelle riigivõimu nad valivad, Ukrainas, on justkui kõrvaline teema. Vene kodanikke hoitakse pilpa peal, kuigi nad on potentsiaalne viies kolonn.

Siit saab teha ainult ühe järelduse: võimuliit ei soovi üldse Vene kodanikelt hääleõigust ära võtta, vaid on loonud süsteemi, kus sotsid on tankis T-34 ja karjuvad, et ei lase Vene kodanikele liiga teha, ning teised laiutavad teeseldud nördimusega käsi: no mida meie teha saame. Ise samal ajal pihku itsitades. Venemaa aga jätkab kogu maailmas agressioone.

Sotse saaks Tallinna võimuliidu kaudu mõjutada ka Isamaa, aga ega temaga taha võimupirukast ilma jääda, kui sotsid ei tagane.

Kogu see Vene kodanike teema võinuks arutatav olla 1991. aastal, aga nüüd, 33. taasiseseisvusaastal ja Venemaa algatatud sõja taustal Ukrainas tuleb see asi ära teha ja kõik – jätta nad ilma igasugusest valimisõigusest.

Uued Uudised