Eestis läbiviidavad uuringud on sageli ideoloogilise sisuga, kandes näiteks võrdsusideoloogiat, nagu alljärgnev uudis näitab. Seda lugedes tasub pöörata tähelepanu sellele, et meeste ja naiste erinevused on siiski üsna väikesed.
Credit24 ja Kantari läbi viidud uuring toob esile, et Eesti elanike finantseesmärgid järgmise 12 kuu jooksul varieeruvad oluliselt sõltuvalt soost. (?)
Kuigi säästmine ja võlgade tasumine on üleüldiselt kõige olulisemad prioriteedid, ilmnevad meeste ja naiste vahel mitmed märkimisväärsed erinevused, mis viitavad vajadusele pakkuda personaalseid finantsteenuseid, teatas IPF Digital.
Uuringust selgus, et säästmine hädaolukordadeks on 39,7 protsendi eestimaalaste jaoks üks peamisi finantseesmärke. Eriti on see prioriteediks naiste seas võrreldes meestega, vastavalt 44,4 protsenti ja 35 protsenti. Samal ajal keskenduvad naised ka rohkem võlgade tasumisele kui mehed, mis näitab soolist erinevust rahaliste kohustuste haldamisel ja prioriteetide seadmises.
“Meie uuring näitab, et eestlaste finantseesmärgid on mitmekesised ja peegelduvad selgelt igapäevaelu vajadustes. Selgelt tuleb esile naiste ja meeste prioriteetide erinevus. Näiteks on naised rohkem keskendunud säästmisele nii hädaolukordadeks, suurteks vajalikeks ostudeks ja võlgade tasumisele, samas, kui mehed on rohkem motiveeritud ettevõtluse arendamisel,” kommenteeris IPF Digital AS-i Eesti maajuht Kristi Saaremets.
Kommentaar: naiste 44,4 ja meeste 35 protsenti säästmisel ehk vahe umbes kümme protsendipunkti, on liiga väike, et kuulutada üks sugu enam säästvaks.
Lisaks selgus uuringust, et pensioniks investeerimine on meeste jaoks veidi olulisem kui naistele. Samuti paistavad mehed rohkem silma ettevõtlusplaanide osas – 10,6 protsenti meestest plaanib järgmise aasta jooksul alustada või laiendada äritegevust, võrreldes naistega, kellest plaanib sama teha 7,3 protsenti vastanutest.
Kommentaar: ettevõtlusplaanidega alustab üldse vähe inimesi, seejuures on 10,6 ja 7,3 protsenti tõesti väike vahe.
Naiste seas on populaarsemad luksuslikud ostud: 33,2 protsenti naistest plaanib säästa unistuste ostude, näiteks reisi või luksuseseme jaoks, samal ajal kui meestest teeb seda 24,9 protsenti. Samas on 14,1 protsenti mehi tunnistanud, et neil puuduvad konkreetsed finantseesmärgid, võrreldes vaid 5,7 protsendi naistega, mis viitab naiste konkreetsusele oma finantsplaanide osas.
Viimane näitajate vahe on pisut suurem, aga ei räägi samuti mingist väga suurest erinevusest. Juurde tuleks lisada hoopis see, et naised ongi ka looduse poolt antud omaduste kaudu alalhoidlikumad.
Kui keegi tahab selle uuringuga näidata suurt erinevust meeste ja naiste vahel, siis see ei kuku hästi välja.
Uued Uudised