Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

RIIK NÄITAB KÜLALISTELE UST | Anti Poolamets: „Valitsus ei saa aru, et ta paneb kuldmune muneva hane ahju”

-
01.11.2024
Jätku leiba! Protest Rakveres Aqva spaahotelli restoranis

Rahvavaenuliku valitsuse tegevus Reformierakonna eestvedamisel on lõpuks täitmas eestlaste kannatusekarikat. Oma protesti on näidanud autoomanikud, päästjad, õpetajad ja kultuuritöötajad. Nüüd korraldasid valitsuse maksupoliitika vastu aktsiooni hotellide ja restoranide pidajad, seisates sajas kohas kümneks minutiks töö.

Eesti hotellide ja restoranide liit on välja arvutanud, et kui klient tasub restoraniarve, võtab rahast pea kolmandiku endale riik. Sajaeurosest arvest 31 läheb maksudeks, toitlustajale endale jääb kasumiks vaid kolm eurot. Kui varem püsisid Eesti toitlustusasutused võrreldes teiste riikide omadega konkurentsis tänu suhteliselt soodsale tööjõule ja toorainele, siis seda eelist enam ei ole. Kulu on järsult suurenenud.

EKRE liikmetest Riigikogus moodustatud Eesti turismi ja kohaliku toidu toetusrühma vedav Anti Poolamets oli eilse protestiaktsiooni ajal parajasti ETV kohvikus.

„Üha ülespoole rühkivad maksud toovad kaasa hinnad, mis peletavad turiste eemale valdkonnast, mis alles taastub koroonakriisi tagajärgedest,“ kommenteeris Poolamets. „Valitsus ei saa aru, et ta paneb kuldmune muneva hane ahju, et korraks kõht täis saada, unustades, et meie turism on tihedas konkurentsis teiste sihtkohtadega.“

Paljude teiste seas osales aktsioonis ka populaarne Berliini trahter Rakveres, samuti AQVA spaahoteli restoranis.

Lõunatunnil kustusid trahteris kümneks minutiks tuled ja katkes muusika. Kogu personal astus söögisaali, et vaikides võtta osa üleeestilisest kampaaniast riigi maksupoliitika vastu.

“Koroona algusajast saadik on turistide hulk vähenenud 23 protsenti. Neli aastat on kogu see sektor lihtsalt kiratsenud. Nüüd saabuvad uued maksutõusud. Sel ajal, kui majandus on kuus kvartalit järjest kukkunud. Tuleks ehk ära oodata, millal majandus kuus kvartalit järjest tõuseb, ja hakata siis makse tõstma,” rääkis ettevõtte omanik Roman Kusma.

Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu tegevjuhi Killu Maidla sõnul on paljudes Euroopa riikides väljas söömas käia soodsam kui Eestis.

Meie hinnad aga kasvavad veelgi – tõuseb käibemaks, ka eraisiku tulumaksulisa tõstab ettevõtete kulusid, mis kõik on vaja müügihindadesse kanda, et ots otsaga välja tulla. Ei maksa unustada ka tooraine hinda, mis Euroopa kallimate hulka on jõudnud, ja tööjõumakse. Lähituleviku märksõnaks saab sel tegevusalal loobumine.